четвер, 18 травня 2006 19:54

Дім із дірками

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  У квартирі Олексія Сіракова та інших мешканців будинку ремонт — явище постійне
У квартирі Олексія Сіракова та інших мешканців будинку ремонт — явище постійне

Будинок на вул. Горлівській, 220 в Дніпровському районі одразу впадає у вічі. Цегляна десятиповерхівка на два під"їзди височіє над старими будівлями, автостоянкою та гаражами.

Балконів на ньому, з огляду на кількість вікон, дуже мало. Розташовані вони у шаховому порядку. І, здається, ніби наліплені криво. Частина будинку пофарбована в світло-жовтий колір, частина — трохи темніша.

— Фарби не вистачило, чи будівельники покрали, — пояснює мешканець будинку Олексій Сіраков, 32 роки. — Тут скрізь недоробки. Будинок жахів, — за півтора року судів із будівельниками чоловік навчився говорити про своє житло з іронією.

Олексій Михайлович веде нас до своєї квартири і розповідає про дім, який вважає найгіршим у столиці.

Зовні на стінах видно тріщини і дірки. На другому поверсі — новіша штукатурка. Нею прикрито грибок, що поїв стіни ззовні та всередині. Дах над входом у під"їзд загрозливо провисає. Сходи надщерблені. Кажуть, так було ще до заселення. На дев"ятий поверх піднімаємося пішки.

— Ліфт відключили кілька днів тому, — каже Олексій Михайлович. — Будинок перебуває на балансі інституту (Київський юридичний інститут МВС України. — "ГПУ"). Ми йому платимо гроші за житло. Але інститут чомусь не розрахувався за ліфти.

На другому та дев"ятому поверхах входу в ліфт немає. Між дев"ятим і десятим поверхами  встановили силовий агрегат підйомника, що суперечить усім нормам. Судячи з техпаспорту, ліфту більш як 20 років.

— Будинок не будували заново, а робили капітальний ремонт і перепланування, — пояснює пан Олексій. Перебудову вела фірма з Хмельницької області "Ярмолинецький "Агробуд". Кажуть, будівельники постійно пиячили. Тому не дивно, що стіни, підлога та стеля криві, перепади іноді сягають 15 сантиметрів. Коли зі стін обвалюється штукатурка, часом видно залиті бетоном сміття, порожні пляшки.

— Зі стін стирчить арматура. А вікна можна відкрити тільки молотком, — показує квартиру Ігор Мандрик, 40 років. — Сусіди вирішили забити гвіздок, так у них обвалилося п"ять метрів штукатурки. В іншій квартирі на голову хазяїну впала арка в коридорі.

Кияни з вул. Горлівської, 220 бояться виходити на балкон. Підлога там нахилена, на бетонних плитах видно тріщини.

Експертиза оцінила квартиру в чотири рази нижче, аніж за неї заплатили

У трикімнатних квартирах замість двох балконів чомусь залишили один, замість другого санвузла — комірчина. На місці спальні — кухня. Перепланування робили без згоди власників. Кімнати великі й просторі, але в них якось не затишно. Стіни та стелі — в розводах, видно неозброєним оком, що криві. Ремонт надовго не рятує. Із-під шпалер проступає грибок і коричневі плями.

Олексій Сіраков і ще власники двох квартир більше року судяться з "Агробудом". Вони купили житло за свої гроші. Інші мешканці до їхніх ініціатив байдужі. Це здебільшого прикордонники та міліціонери, що отримали житло задарма. Вони раді даху над головою, навіть якщо він і тече.

Керівництво "Агробуду" каже, що виконало роботу на совість. При здачі будинку міська комісія недоробок не виявила. Хоча незалежна експертиза нарахувала десятки грубих порушень, а квартири оцінила в чотири рази нижче, аніж за них заплатили. Два роки тому сім"я Сіракових заплатила за 3-кімнатну квартиру 120 тис. грн.

— Нерви здали, коли мене з дружиною щоранку почало будити якесь цвірінькання. Думали, горобці літають під вікнами. А коли міняли підвіконня, то знайшли майже всередині кімнати п"ять гнізд. Птахи залазили до нас у спальню через наскрізні дірки, — продовжує Олексій Сіраков.

Особливо тяжко жителі будинку переживають зими. Пригадують, що під час будівництва дому бачили, як завозили теплоізоляційне покриття. Але чомусь на стіни його не встановили. Тому в будинку дуже холодно. Між віконними рамами гуляє вітер. У першу зиму люди переварювали неправильно встановлені батареї. На горищах перекладали рубероїд. Деякі міняли електропроводку, бо вона часто загорялася.

На весь будинок є кілька хороших квартир. У них живуть військові високого рангу і голова правління "Агробуду". Його сусіди бачать рідко. На всі запитання відповідає одне: "Я зробив усе добре, може, то покрали будівельники." Серед мешканців ходять чутки, що на "зекономлені" кошти керівники збудували собі котеджі під Києвом.

— Жити тут страшно. Але треба ж десь жити, — каже наостанок Олексій Михайлович.

Будинок "випихають" у вільне плавання

Керівництво юридичного інституту наполягає, щоб мешканці будинку на Горлівській, 220 організувалися в комітет співвласників. Тобто утворити організацію, що сама обслуговуватиме будинок. Натомість мешканці переконані, що самотужки їм не зарадити господарству. Комітет співвласників ефективно працює в будинках, де є багато квартир. Тоді як тут усього 79 помешкань.

Зараз ви читаєте новину «Дім із дірками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 7644
Голосування Якби вибори мера Києва відбувалися найближчим часом, за кого б віддали свій голос?
  • Віталій Кличко
  • Борислав Береза
  • Микола Томенко
  • Марина Порошенко
  • Роман Грищук
  • Олексій Кучеренко
  • Андрій Іллєнко
  • Сергій Притула
  • Юрій Левченко
  • Свій варіант
Переглянути