Голосування щодо проекту відновлення руїн Десятинної церкви було зірвано через те, що проект, який передбачає будівництво храму, недобрав один голос.
Про це заявила архітектор і член журі Лариса Скорик, повідомляє газета "Сегодня".
"Ми проголосували. Нічого не говорилося про те, що воно не легітимне через відсутність двох членів журі", - сказала вона.
Як пише видання, після голосування підраховувати голоси повинні були три людини: глава Київської організації Нацспілки архітекторів Вадим Жежерін, директор КП "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт" Геннадій Гера і глава Держслужби з питань національної і культурної спадщини Андрій Вінграновський.
"Коли вони побачили, хто переміг, Вінграновський і Гера підняли питання про те, що були порушення в голосуванні. Нібито має проголосувати ще один відсутній член журі", - заявила Скорик.
"Пізніше мені стало ясно, чому. Проект, який передбачав будівництво храму над залишками, не добрав одного голосу. І це було чисте лобіювання церковників з боку цих чиновників", - розповіла вона.
"Коли ми підняли питання про те, щоб покликати і другого відсутнього члена журі, вони почали протестувати. Вони просто зірвали голосування", - зазначила Скорик.
Як пише газета, після голосування головний архітектор Києва Сергій Целовальник зачитав смс, яке йому прийшло: "Написали: "Прокляття з роду в рід тим, хто протидіє релігії".
Церковники дійсно не приховують свого розчарування. Як відомо, поряд з Десятинкою є невелика церква, і священики розраховували, що на цьому місці для них буде створено повноцінний храм. Але священики говорять, що, зрозуміло, не писали таких смс - мовляв, це провокація. "Не писали, звичайно, що ви? Але ми за будівництво церкви, церковне треба відновлювати. Це казки, що до Десятинки будуть їхати, і на камені дивитися. Всі будуть їхати до церкви. Он говорили, що потрібно музеєфікувати Успенський собор, але коли його відреставрували, всі були дуже вражені", - говорить прес-секретар УПЦ (МП) Василь Анісімов.
"Мене вже одного разу зурочили, і я ледь не помер. Навіть не знаю, хто це може бути", - сказав Целовальник. У підсумку засідання вирішили перенести.
Газета зазначає, що "обидва проекти, через які розгорілася суперечка, по своєму гарні".
"Перший варіант передбачає, що біля руїн побудують капличку, а сам фундамент накриють великим скляним хрестом, під яким буде музей з голографічними і справжніми експонатами (археологічними знахідками)", - йдеться у публікації.
"Другий проект, за який ратують церковники, передбачає будівництво храму у Візантійському стилі", - пише видання.
Нагадаємо, раніше про плани зведення платформи повідомив сам Целовальник, відповідаючи на інформаційний запит журналістів.
Коментарі
2