Два роки тому над згорілим під час Євромайдану Будинку профспілок у Києві незаконно звели два поверхи на близько 800 кв м.
Після Революції гідності будівлю закрили на реконструкцію. Її мала провести компанія "Буд Жил-Пром". Але замість цього додали два поверхи. Тут планували відкрити готель, ресторан і квартиру площею 420 кв м. Житло на дев'ятому поверсі Будинку профспілок мало вмістити чотири спальні, вітальню та два санвузли. Готель хотіли розташувати поверхом вище, а на одинадцятому — ресторан.
Забудовники мали отримати дозвіл від КМДА та ЮНЕСКО. Але жодна зі структур їх не давала. Декларацію про реконструкцію будівлі влада скасувала ще у жовтні 2014 року, однак це не зупинило початку будівельних робіт.
Київська держадміністрація про незаконність будівництва заявила в лютому 2015 року. Почали судитись із профспілками та забудовником.
23 листопада 2016-го розпочався демонтаж незаконної надбудови на Будинку профспілок у центрі столиці. Його проводили комунальники з департаменту благоустрою КМДА.
"Робимо демонтаж своїми силами. Привезли кран, працюють наші робітники. Розбирають стіни та спускають їх до низу. Ніяких незручностей перехожим на Хрещатику немає. Приблизна вартість робіт — від 800 тисяч до мільйона гривень. Їх потім забудовник компенсує в бюджет міста. Збираємось подати на нього до суду", - розповідав тоді Володимир Прокопів, секретар Київради.
Навесні 2016-го збоку згорілої будівлі профспілок відкрили кафе "Каратель". Виникло воно на тому ж місці, де рік тому на кілька днів відкрився заклад "L'Kafa". Нові власники кафе укладали договір з Київською міською організацією профспілок, повідомили у Федерації профспілок. Комісія з надзвичайних ситуацій видала висновок про аварійність Будинку профспілок. Тому розміщення кафе в ньому не можливе.
14 липня 2016-го комунальники побились із бійцями добровольчих батальйонів "Донбас", "Айдар" і "Азов". Перші хотіли закрити кафе "Каратель" на першому поверсі Будинку профспілок на майдані Незалежності. Другі — захищали його. Захисники "Каратєля" поламали паркан, зчинилася бійка. Їх розтягнув спецпідрозділ Нацполіції КОРД. 17 осіб затримали, сімох травмованих відвезли в лікарню. Зрештою кафе закрили.
З квітня 2017 розпочалися слідчі дії в Будинку Профспілок у Києві. Люди, які називалися ветеранами батальйону "Донбас", перешкоджали правоохоронцям.
"Слідчі дії проводять співробітники Нацполіції, вибухотехніки та інші експерти повинні встановити, що за три місяці сталося з приміщенням, поки воно знаходилося поза контролем його власників. У ньому знаходилися люди, які представилися ветеранами батальйону "Донбас". Коли ми підійшли, вони закрили залізні ворота і забарикадувалися", - казав тоді керівник управління СБУ по захисту національної державності Роман Матковский.
Представники батальйону "Донбас" стверджували, що вони хочуть завадити представникам приватного бізнесу відкрити в будівлі заклад громадського харчування.
Напередодні пісенного конкурсу Євробачення обгорілий Будинок профспілок закрили банером. На ньому напис англійською - "Свобода - наша релігія".
Користувачі соцмереж не схвалили таке оздоблення фасаду.
Vitalii Kadenko:
"Задум непоганий, але Україна і калина з лелеками було якось спокійніше. В мене і так, коли буваю там по роботі - ком в горлі, а тепер ще гірше буде з огляду на те, ЯКОЮ ціною нам та свобода виборюється".
Elene Ilyschenko:
"Руины были бы красноречивее"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найгучніші будівельні скандали, які торік сколихнули столицю
У лютому 2014 року сутички протестувальників із силовиками переросли в озброєне протистояння, під час якого в центрі Києва загинули більше ста людей. Столичний Будинок профспілок, розташований на Майдані Незалежності, використовувався активістами як штаб Національного спротиву. Під час штурму Майдану в ніч із 18 на 19 лютого силовики підпалили Будинок профспілок, щоб протестувальники залишили будівлю.
Коментарі