Ексклюзиви
Неділя, 02 вересня 2012 10:00
Інна Гадзинська
Інна Гадзинська
Інна Гадзинська

Два доктори

Заходжу в купе, а там столик завалений записниками й книжками. Стоїть чашка домашня, радянська така, темно-біла з облізлою квіткою. У чашці – ложка. За столиком сидить чоловік в окулярах і пише у грубому зошиті в клітинку. Ніби він тут років 10 сидить і пише.

– Добрий день! – кажу, ховаю наплічник, вмощуюсь біля вікна на сусідній полиці.

Бачу, чоловіку поговорити кортить, аж губи ніби ворушаться. Я стомлена і хочу помовчати. Тому сиджу і дивлюсь у вікно.

Хвилин за 5 до того, як поїзд рушив, у купе заходить худорлява жінка років 50. Вітається, мовчки дивується побаченому і теж вирішує не озиватися. Чоловік терпить ще хвилин 20. Потім роздивляється заквітчаний паркан у придорожньому селі й каже:

Знаєте, як у нашому регіоні гуляють весілля?

– О, бачу в оселі весілля. Знаєте, як у нашому регіоні гуляють весілля?

І понеслось. Я тікаю на свою верхню полицю і вдаю ніби сплю. Це рятує від необхідності кивати, піддакувати і дивуватися сказаному. Але не рятує вуха від почутого. За годину ми знаємо, що він – доктор ветеринарних наук за фахом і краєзнавець за покликанням. А ще – як збудував дачу, звідки привіз шкіряний чемодан, навіщо вирощує квасолю і куди поїде по гриби.

Через 2 години нескінченного потоку фактів якось ненароком з'ясовується, що мовчазна жінка із сусідньої полиці – доктор математичних наук.

– Де ж ви на ту математику спонсорів знайдете? – жаліє попутницю гіпер­активний пасажир.

Він явно засмутився, що докторів у купе цілих два. І починає хвалитися, куди їздив на конференції, – Прага, ­Токіо, Стамбул. Перед сном дістає зі стосу товсту книжку про відомих людей Чернівецької області й показує жінці сторінку про себе.

– О, про мене теж пропонували таке написати. Але це ж за гроші. А в мене спонсорів нема, – відказує доктор математичних наук.

Чоловік замовкає і нарешті починає вкладатися. За півгодини він голосно хропе.

Зараз ви читаєте новину «Два доктори». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

27

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода