При виборі пилососа дуже важливий критерій — спосіб фільтрування повітря. Найдорожчі мийні пилососи.
Про це розповідає Костянтин Волошин, консультант столичного магазину побутової техніки.
"Маючі пристрої вичистять усі доріжки, килими, м'які меблі. Помиють плитку й вікна, зберуть шерсть від тварин. Але мають недоліки. Вони дорогі, важкі, потребують догляду. Зручні для генерального прибирання раз на місяць, а не щоденного", - наголошує фахівець
Найдешевші й найпростіші у використанні пилососи з сухим пилозбірником. Бувають із багаторазовим мішком чи змінними паперовими. Обидва з часом забиваються, пилосос тягне гірше.
Трохи дорожчі пристрої з пластиковим контейнером для сміття, в якому утворюється вихор. Проте зазвичай посудини мілкі, їх часто треба витрушувати. Вихор створює додатковий шум. Ще дорожчі пилососи з водяним фільтром. Такі очищають і зволожують повітря, вбирають алергічний пил. Однак їх треба мити й сушити після кожного прибирання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шпалери в рамці: як дешево прикрасити стіни із залишків після ремонту
Пилосос-швабра працює на акумуляторі. підійде для швидкого щоденного прибирання. Важкі великі килими не очистить.
Пилососи-роботи раніше були дорогим задоволенням. Зараз коштують від 3 тисяч гривень, трохи більше за традиційні. Їхні акумулятори треба постійно заряджати.
Нагадаємо, для кімнат із гладким покриттям, вузьких доріжок і килимів із коротким ворсом підійдуть пилососи з двигуном потужністю 1,5–1,7 кіловата.
Для товстих килимів треба пристрій потужністю щонайменше 2 кіловати. Проте такі пилососи важкі, громіздкі, сильно шумлять, тягнуть за собою легкі доріжки й килимки.
Коментарі