Затишок та спокій пришвидшать засинання. Щоб цього досягти треба вибрати вдале місце для сну.
Оптимальним вважається матрац середньої жорсткості. Краще самостійно протестувати матеріал і пружини матраца на собі, полежавши на ньому кілька хвилин.
На сон впливає і постільна білизна. Наскільки добре вона пропускає повітря і вбирає вологу. Виходячи з цих факторів, кращим вибором є постільна білизна з натуральних матеріалів.
Чим темніше в спальні, тим легше в ній заснути. Нервова система підпорядковується добовому циклу, орієнтуючись на зміну освітлення. Електричне освітлення та гаджети, які випромінюють синє світло, порушують добові ритми організму.
Щоб спальня сприяла розслабленню і хорошому сну, потрібна абсолютна темрява. Для цього варто повісити дуже щільні штори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали кольори інтер'єру, які підвищують працездатність
Оптимальна температура для сну становить 18 градусів. Якщо в спальні дуже спекотно і задушливо, обов'язково провітрюйте кімнату перед сном. У холодно – візьміть обігрівач, який зможете ненадовго включати перед сном, щоб забезпечити комфортну температуру.
У кольорі стін варто уникати кричущих кольорів - це надмірно стимулює нервову систему і заважає засипанню.
Світлі відтінки створюють максимально нейтральну, спокійну обстановку. Холодні відтінки на зразок синього і блакитного, заспокоюють. Темні - створюють в приміщенні відчуття ночі, стимулюючи процес засинання.
Фахівці стверджують, що темні приміщення сприяють переїданню. Саме в темряві людина розслабляється і не соромиться пригостити себе зайвим шматочком смачної їжі. Через брак світла знижується вироблення організмом вітаміну D і підвищується рівень греліну - гормону голоду.
Тому бажано добре освітлювати приміщення, вибирати житло з великими вікнами, відкривати фіранки.
Коментарі