Ексклюзиви
субота, 13 січня 2024 09:41

Коли і як варто виносити новорічну ялинку - народні повір'я

Коли і як варто виносити новорічну ялинку - народні повір'я
Новорічну ялинку потрібно виносити вчасно. Фото: pravda.com.ua

Ялинка з новорічними прикрасами в оселі додає особливого шарму й настрою. Але прибирати її теж потрібно вчасно. Навіть за народними повір'ями святкові ялинки, затримані в домівці довше, ніж потрібно, приносять проблеми та невдачі.

Gazeta.ua зібрала кілька порад - коли та як краще виносити з домівки новорічну ялинку.

Вважають, що ялинка перестає приносити щастя в дім тоді, коли на кінчиках її гілок починають з'являтися коричневі плями. За повір'ям, саме так у ялинках і соснах накопичується негативна енергетика, і з такими деревами настає пора прощатися.

Важливо також розібрати дерево, якщо з нього раптово починають падати прикраси. Кажуть, що в такий спосіб з господарями спілкується домовик. Власне, він і підказує, що свята завершилися і прикраси час сховати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морозити чи викидати - що робити із залишками їжі після новорічного святкування

За традицією, найчастіше ялини і сосни виносять з дому після 14 січня, коли відзначать старий Новий рік. Можуть тримати дерево до Водохреща - 19 січня.

Якщо ж бачите, що у ялинки розшаровується стовбур - це ще одна причина її винести. Вважають, що так позначають себе злі духи, що оселилися в дереві.

Виносити новорічну ялинку також потрібно правильно. Наприклад, за повір'ям, її не можна викидати з вікна. Тим, хто знехтує цією порадою, можуть загрожувати неприємності, а бажання, загадані в новорічну ніч, не здійсняться.

Живу ялинку або сосну можна викинути на майданчик для збору сміття або ж віддати на переробку. Прибирати новорічне дерево потрібно обережно. І не лише з містичних причин - гострі голки можуть розлетітися по всій кімнаті й ускладнити прибирання. Якщо ялинка стоїть на шматку плівки або пакеті, її перед тим, як виносити, можна обережно струснути. Тоді більшість голок залишиться на пакеті.

Колись був звичай спалювати новорічні ялинки, примовляючи: "Невдачі з дому виношу, минулого року проблеми залишаю, вогнем себе очищаю, успіх прищеплюю". За повір'ями, попіл від новорічних ялинок забезпечує хороший урожай, тому його можна зібрати і висипати на грядку.

Усе простіше зі штучними ялинками. Їх потрібно просто вимити, просушити і скласти в коробки.

Головня новорічна ялинка України потрапила до рейтингу найкращих у світі. Побачити святкове дерево можна на Софійській площі в Києві. Відповідний рейтинг опублікувало видання BBC.

12-метрову українську "Ялинку незламності-2023" прикрасили майже 1000 жовто-блакитних орнаментів минулих років, білі голуби й зображення архангела Михаїла, захисника Києва. На ній також є прапори країн, які допомагають Києву долати виклики й наслідки війни Росії проти України.

Зараз ви читаєте новину «Коли і як варто виносити новорічну ялинку - народні повір'я». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути