Одним із головних критеріїв вибору опалювальних приладів є їхня економічність. Експерти E-Katalog пропонують розібратися, як багато енергії споживають ті чи інші пристрої.
Електроконвектор
Основним робочим елементом конвекторів є ТЕН. Контактуючи з ним, холодне повітря нагрівається, піднімається вгору і виходить через отвори в корпусі - відбувається природна циркуляція. При виборі оптимальної потужності конвектора слід керуватися правилом: кожен 1 м² площі, що обігрівається, вимагає 100 Вт енергії. Відповідно, для швидкого обігріву кімнати на 20 м² потрібен конвектор на 2000 Вт.
Як правило, конвектори обладнують термостатом, що відключає нагрівач після досягнення необхідної температури. Таким чином, ТЕН працює не завжди, а циклами. Практика показує, що за безперервної роботи конвектор потужністю 2 кВт витрачає від 500 до 800 Вт енергії на годину.
Масляний радіатор
Корпус радіатора заповнений мінеральною олією, всередину якої занурений ТЕН. Такий агрегат нагрівається досить повільно (до півгодини), проте є і свої плюси: висока теплоємність масла забезпечує тривале охолодження після відключення, а відсутність прямого контакту повітря з ТЕНом не допускає пересушування повітря у квартирі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що і як приготувати на печі або каміні, коли немає світла й газу
На жаль, масляний радіатор є дуже витратним приладом у плані енергоспоживання: він витрачає на 20-30% більше енергії, ніж конвектор із такою ж номінальною потужністю.
Тепловентилятор
Тепловентилятор, або просто "дуйка", має потужну нагрівальну спіраль та вбудований вентилятор, що забезпечує примусову циркуляцію гарячого повітря. Як і у конвектора, розраховувати оптимальну потужність приладу потрібно за правилом "100 Вт на 1 м²".
Тепловентилятор зігріє приміщення швидко, проте при роботі в режимі нон-стоп витрачатиме багато енергії – більше, ніж конвектор або радіатор. Тому краще купувати модель із вбудованим термостатом, який забезпечує автоматичну підтримку заданої температури та відключення нагріву при її досягненні – це допоможе трохи знизити витрату електрики.
Кондиціонер
Кондиціонери з інверторним двигуном добре пристосовані для обігріву житла в зимовий період: вони можуть працювати при зовнішніх температурах до -20 °С, а деякі представлені на ek.ua моделі - і до -30 °С. Їхнє максимальне енергоспоживання при роботі на обігрів не перевищує 700–800 Вт (для приміщень на 20–25 м²). При цьому кондиціонер генерує у 4 рази більше теплової енергії, ніж витрачає (до 2,5–3 кВт). Це дуже вигідно, тому саме інверторні кондиціонери є найекономічнішим у контексті витрат на опалення обігрівальним приладом.
Ознайомитись із докладними характеристиками різних обігрівачів та порівняти їхні ціни в інтернет-магазинах України можна на порталі E-Katalog (ek.ua).
Період різдвяно-новорічних свят зазвичай сповнений приємними клопотами, серед яких купівля подарунків. Gazeta.ua підготувала варіанти подарунків на Новий рік, які стануть у пригоді кожному українцю.
Ковдра або плед - практичний подарунок, який точно не буде зайвим. Якщо раптом вимкнеться опалення у квартирі, людина не замерзне і зможе зігрітися.
Коментарі