середа, 06 листопада 2024 10:18

Чи треба прасувати постільну білизну після прання

Чи треба прасувати постільну білизну після прання
Забирає час і псує тканину: яку постільну білизну краще не прасувати після прання Фото: pinterest

Гладити постільну білизну - це традиція, яку багато хто пам'ятає ще з дитинства. Деякі господині впевнені, що це необхідний етап догляду, адже після прасування тканина стає м'якішою, виглядає охайніше, а також набуває свіжого вигляду. Інші ж вважають це зайвим клопотом, який лише забирає час.

Розповімо, в яких випадках відмовитись від прасування постільної білизни

Чи треба прасувати постільну білизну після прання

Зараз тканини стали зовсім іншими, ніж вони були ще 30-40 років тому. Коли їх піддають впливу високої температури, структура волокон швидко руйнується. Матеріал стає грубішим і перестає "дихати", а ще втрачає здатність утримувати вологу і пропускати тепло. Від цього навіть псується якість сну. Людина постійно повертається і відчуває дискомфорт.

Завдяки сучасним пральним машинам, які здатні прати білизну за температури від 60 до 90 градусів, мікроби та паразити і так гинуть. Тому постільна білизна просто не потребує додаткового термічного оброблення.

А ще є пральні машини з режимом сушіння та навіть окремі сушильні машини. Вони дозволяють взагалі відмовитися від прасування.

Існують і такі тканини, які взагалі не потребують прасування. Зокрема:

шовк - це тканина преміум-класу, яка часто коштує досить дорого, але має важливу перевагу - може вбирати і випаровувати вологу. На постільній білизні з шовку дуже приємно спати, та й прасувати її не потрібно;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде, якщо прасувати мокрий одяг

льон - екологічний та натуральний матеріал, який добре вбирає вологу та пропускає повітря. На постільній білизні з льону добре спати, а ще цей матеріал підходить для людей з чутливою шкірою;

бязь - досить пружна та щільна тканина, яка не вимагає прасування, достатньо після прання розправити трішки вологу постільну білизну руками;

сатин жакард - багато людей вважають цю тканину таким собі аналогом шовку, головний плюс в тому, що коштує вона дешевше.

Також, щоб зекономити час, можна використовувати відпарювачі замість праски.

Восени та взимку складніше швидко висушити прання. А найгірше - у дощові дні. Сушіння білизни залежить від типу матеріалу, його розмірів та умов, таких як температура та вологість.

Трапляються випадки, коли потрібно щось негайно висушити. У таких ситуаціях нас врятує фен чи праска. А ось використовувати радіатор не найкраща ідея. Цього не слід робити з кількох причин.

Зараз ви читаєте новину «Чи треба прасувати постільну білизну після прання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути