Заготовити на зиму можна будь-які овочі чи фрукти. Зачасту їх консервують.
Але можна зберегти всі смакові та корисні властивості плодів, якщо їх засушити. Поради щодо того, як правильно влітку насушити слив в домашніх умовах зібрала Gazeta.ua.
Якщо сливи малі або середнього розміру, їх можна сушити цілими з кістками. А великі плоди краще розрізати на половинки і видалити кісточки.
Варто пам'ятати, що недозрілі сливи не варто сушити. Окрім того, перед сушінням краще позбутися пошкоджених плодів та тих, що вже починають гнити.
Здорові й стиглі сливи потрібно бланшувати. Для цього потрібно на 1 л кип'ятку додати 1 чайну ложку харчової соди і покласти сливи у цей розчин на 20 секунд. Плоди мають бути повністю покриті водою. Ця процедура дозволить очистити поверхню плодів від воскового шару. Потім сливи миють у чистій воді й витирають паперовими серветками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорнослив має ще одну корисну властивість - учений
Сушити сливи можна просто на вулиці під сонячним промінням. Їх потрібно викласти на решітки або в коробки, які добре провітрюються, і винести на сонце. Плоди повинні сушитися зранку до вечора упродовж 4-6 днів. Однак, термін залежатиме від погодних умов. На ніч їх потрібно заносити у приміщення, а вранці знову виносити, коли вже спаде роса. Потім сливи ще потрібно протягом трьох-чотирьох днів тримати в тіні.
Висушити сливи можна і в духовці. Для цього потрібно деко застелити пекарським папером. А сливи викласти одним шаром, розрізані плоди кладуть розрізом донизу. У духовці сливи сушать у кілька етапів. Спочатку деко з плодами слід поставити в духовку на 5 годин за температури +50 градусів. Потім – на 6 годин за температури +70 градусів. І на третьому етапі – довести чорнослив до готовності за температури +75…+80 градусів. Між цими етапами потрібно діставати деко, перевертати сливи і давати їм повністю охолонути.
Доволі просто сушити сливи у спеціальній сушарці. Підготовлені плоди слід викласти на спеціальні піддони. Розташовують сливи в один шар. Половинки кладуть розрізами доверху. Таким способом плоди сушать також у три етапи. На першому потрібно сушити сливи упродовж 4 годин за температури від +50 до +55 градусів. Далі слід змінити місце розташування лотків і перекинути майбутній чорнослив на другий бік. На другому етапі сушити плоди потрібно впродовж 4-6 годин за температури +60 градусів. Потім знову міняють лотки місцями та перевертають сливи. На третьому етапі плоди сушать до готовності приблизно 4-6 годин за температури від +75 до +80 градусів.
Селекціонерам вдалося вивести надсолодкий гібрид сливи та вишні – плюеррі. Він поєднує два смаки, що робить його неймовірно солодким та соковитим.
Смак цього фрукта змінюється залежно від співвідношення сливи та вишні.
Коментарі