Прибирання оселі завжди вимагає годин зусиль і серйозної відданості.
Але насправді боротьба з безладом не повинна бути надзвичайною. Іноді все, що вам потрібно, це простий метод, який розбиває ваші завдання на керовані частини. Тут на допомогу приходить метод усунення безладу 1-3-5 - простий підхід до вільного простору, пише Marthastewart.
Професіонали з організації розповіли про популярну практику і як її застосувати у своїй рутині.
Що таке метод усунення безладу 1-3-5
За своєю суттю метод 1-3-5 полягає в щоденному виконанні невеликих завдань з усунення безладу. Ми можемо додати, що ідея, яка поширюється в соціальних мережах, проста: щодня ви обираєте одне велике завдання, три середніх і п'ять маленьких завдань.
Наприклад, якщо ваша кінцева мета - прибрати безлад у домашньому офісі, ваші завдання можна розбити таким чином:
Одне велике завдання: це може бути щось, що потребує більше часу та зусиль, як-от упорядкування ящиків столу.
Три середні завдання: це завдання, які є важливими, але не займають багато часу, як-от сортування папки "Вхідні", розкладання книжкової полиці за алфавітом і вибір книг.
П'ять маленьких завдань: ці швидкі завдання, які ви можете виконати всього за кілька хвилин, наприклад віднести порожні склянки назад на кухню або видалити непотрібні файли з робочого столу.
Чому працює метод 1-3-5
"Одна з найбільших проблем у підтримці порядку в домі — залишатися послідовним", - каже експерт з прибирання Доун Аріас-Спінеллі, власник Kleaner Image.
Метод 1-3-5 створює структуру, якою ви повинні слідувати щодня, що допомагає розвивати імпульс і розставляти пріоритети. Не всі завдання однакові, тому гнучкість вибору одного великого завдання та кількох середніх завдань гарантує, що ви докладете своїх зусиль там, де вони важливіші.
Пам'ятайте, вам не потрібно робити все відразу.
Ось кілька простих порад щодо використання методу 1-3-5.
Ставте свої цілі реалістичними
Щоб метод 1-3-5 спрацював, важливо поставити досяжні цілі.
"Не робіть своє "велике завдання" настільки непосильним, що ви боїтеся братися за нього", - каже Аріас-Спінеллі.
Наприклад, якщо у вашій шафі безлад, вашим головним завданням може бути впорядкування певного розділу (наприклад, взуття чи аксесуарів), а не намагатися впоратися з усім за один день. Ставлячи цілі, переконайтеся, що вони розумні з урахуванням часу, який у вас є.
Використовуйте таймер
Один із способів тримати себе в курсі та переконатися, що вас не збивають із шляху - використовувати таймер. Встановіть таймер для кожного завдання, над яким ви працюєте, наприклад, від 10 до 15 хвилин для великих завдань, від 5 до 10 хвилин для середніх завдань і лише кілька хвилин для малих. Це допоможе вам залишатися зосередженим і не затягувати завдання довше, ніж слід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не можна зберігати під ліжком: ці помилки робить кожний
Не прагніть до досконалості
Метою методу подолання безладу 1-3-5 є не досконалість, а послідовність. Вам не доведеться турбуватися про те, щоб виділити велику частину часу на організацію. Невеликі завдання можуть стати частиною вашої повсякденної рутини. Зосередьтеся на невеликих покращеннях щодня, і з часом ви побачите результати.
Коли приходить час прибирати кухню, вашим великим завданням може бути витирання шаф, вашими середніми завданнями може бути прибирання стільниці та упорядкування комори. А ваші дрібні завдання можуть включати прибирання посуду та витирання ручок холодильника.
Хоча це може працювати не для всіх, метод 1-3-5 може стати вашим новим найкращим другом.
Відкриті полиці додають інтер'єру легкості та стилю, проте не всі речі варто на них зберігати.
Деякі предмети можуть швидко псувати вигляд простору, накопичувати пил або навіть створювати неприємні запахи. Ці речі краще заховати у шафу, щоб зберегти порядок і затишок у домі.
Коментарі