— Два роки боровся з висолами на цеглі, — каже 38-річний Василь Олефіренко з Білої Церкви Київської області. — Тільки змию, як за тиждень з'являються нові.
Господар очищав цеглу водою з милом, мийними засобами, щіткою, розчином оцту. Використовував мийку високого тиску.
— За порадою знайомого спробував позбутися висолів кока-колою, — розповідає Олефіренко. — Прибрала все, навіть сліди від мух і старий бруд. Потім усе змив водою, висушив і покрив стіни аквафобізатором. Це прозора речовина, що просочує цеглу й робить її інертною. Не натягує вологи. Четвертий рік минув, а цегла блищить краще за нову.
Білі висоли на стінах — це сіль, що є в самій цеглі чи цементному розчині, на який її кладуть. Під дією сонця речовина проступає назовні. Може утворюватися й виникати під впливом навколишнього середовища.
— Щоб висолів не було, потрібно дотриматися кількох правил, — каже будівельник 55-річний Ігор Лук'янов із Києва. — Не спішіть мурувати цеглу, щойно розпакуєте її з пелети. Дайте кілька днів вивітритися, просохнути. Класти варто лише на розчин зі свіжого цементу, до якого додають будівельне мило чи спеціальний пластифікатор. Не можна працювати під час дощу.
Готову стіну просочують аквафобізатором.
— Але найкраще просочувати саму цеглу перед кладкою, попередньо вмочивши у відро з розчином, — додає Ігор Петрович. — Так вона служитиме довго. Восени не натягне води, взимку не покришиться від морозів.
Коментарі