Цвіль виводять оцтом

— Торік переїхала в квартиру з новеньким ремонтом. Та з настанням холодів стіни вкрилися чорною пліснявою. Її помітила в кутку, де стояла сушилка для одягу, — розповідає 45‑річна Ольга Іващенко із Миколаєва.

— За кілька місяців зацвіло по пів кутка з обох боків кімнати. Довелося зняти й викинути шпалери, — продовжує. — Вивести цвіль допоміг оцет. Спершу підготувала стіни — промила водою. Вона перешкоджає розповсюдженню грибкових спор повітрям. Металевою щіткою зчистила наліт і дочекалася, доки стіни висохнуть.

Змішала по 20 мл 70‑відсоткової оцтової есенції й води. Розпилила рідину пульверизатором на пошкоджені стіни. Залишила на 2–3 год. Далі провітрила кімнату, доки не зник запах оцту.

— Відтоді забула про плісняву, як про страшний сон. Тепер речі сушу тільки на балконі, бо не хочу знов шпалери переклеювати. Знайомі радять купити сушильну машину. Але на неї не назбирала грошей. Зараз контролюю опалення, щоб вологість у квартирі була однакова. Так грибку не буде умов.

Запобігти плісняві можна на етапі ремонту. Для цього потрібно ґрунтувати стіни антисептичною сумішшю. Вона кілька років перешкоджає розмноженню цвілі, моху, лишайників і бактерій. Також слід використовувати клей для шпалер із протигрибковими добавками. А глиняні стіни — щоліта білити вапном із мідним купоросом.

Зараз ви читаєте новину «Цвіль виводять оцтом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути