— Яку витяжку не візьми — в магазині всі тихі, а у квартирі гудуть, як літак під час зльоту, — каже 32-річний Віктор Созоник із міста Павлоград на Дніпропетровщині. — І без різниці, всередині стоїть мотор чи турбіна, на одному підшипнику чи трьох, пряма чи висувна.
Радить, як зробити роботу витяжки тихішою.
— Шум став проблемою, коли народилася донька, — продовжує. — Прокидалася від найменшого шуму. Дружина не могла в цей час готувати.
Є кілька причин виникнення шуму. Кожну усувають по-своєму.
— Я зробив комплекс, — розповідає Віктор Созоник. — Спочатку зняв витяжку, розібрав. У місцях стику металу приклеїв двосторонній скотч на вспіненій основі. Такий же приліпив у місцях дотику до кухонних шаф, стіни. Всі шурупи і болти посадив на спеціальний герметик і гровери, щоб не відкручувалися від вібрацій. Можна брати санітарний силікон чи клей "рідкі цвяхи". Найбільше шуму створює корпус. Він із тонкої бляхи, від потоку повітря вона вигинається, парусить.
У магазині автозапчастин купив шумо- та віброізоляційний листовий матеріал. Він на клейкій основі. Легко кріпиться до пласких поверхонь.
— Обклеїв корпус витяжки зсередини у два шари, — додає Созоник. — Стики також проклеїв скотчем, щоб не відривалися. Зробив тихішою і металеву гофру, в яку витяжка вставляється. Від потоку повітря вона аж стрибала на шафі, де лежить. Одягнув її в утеплювач для труб, також закріпив скотчем.
На кухні Віктора Созоника прикріплена натяжна стеля.
— Від роботи витяжки дригоніла так, що аж світильники випадали, — каже. — Бо витяжка створювала в кімнаті вакуум. Зрозумів, що перед вмиканням треба трохи відкрити вікно. Але тоді утворювався протяг.
Витяжка висить на зовнішній газобетонній стіні будинку.
— Просвердлив у ній під витяжкою кілька отворів, прикрив їх планкою, — додає Віктор Созоник. — Тепер усе працює тихо, протягів немає. Запахи з кухні не ширяться по всій хаті.
Коментарі