В Оренбурзькій області студенти-археологи виявили нерозграбовану могилу знатної сарматської жінки, похованої понад 2,5 тисячі років тому. Про це повідомляють "РИА Новости".
Найзначніша знахідка була виявлена ??на глибині 4 метрів - добре збережене поховання жінки.
"Добре збереглися елементи одягу, підвіски. На кожному пальці жінки - по персню з різними каменями. Поруч з похованою лежить безліч пляшечок, імовірно, з-під стародавніх косметичних засобів. У лівій руці - чудове срібне дзеркало із золотою ручкою з орнаментом і предмет, схожий на жезл, на зап'ястях жінки багаті браслетів", - розповіла співрозмовниця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найсильніший борець античності жив у Криму
"Знахідка дійсно сенсаційна ще й тому, що сама усипальниця виявилася недоторканою: речі і прикраси у ній знаходяться в тому самому вигляді, як їх розташували стародавні кочівники. На вході (до кургану) ми знайшли гігантський бронзовий казан, ручки якого зроблені у вигляді казкових птахів - грифонів, - що дивляться один на одного. Вага знахідки - близько півтонни. Орнамент на котлі виконаний у звіриному стилі, характерному для ранньосарматськоъ культури 5-4 століть до нашої ери", - каже директор інституту історико-правової освіти в Уфі Гульнара Обиденнова.
"Царський" курган поблизу села Пилипівка неодноразово грабували, а в 1986 році його докладно дослідила група уфимських вчених на чолі з Анатолієм Пшеничники, знайшовши там колекцію золотих прикрас і фігурок звірів. Саме ця колекція згодом принесла Пилипівському могильного комплексу всесвітню славу. Нинішніми розкопками керував заввідділом скіфо-сарматської археології інституту археології РАН Леонід Яблонський.
Зараз розкопки припинено через дощі, студенти відкачують з могили воду. Всі знайдені артефакти будуть зберігатися в краєзнавчому музеї Оренбурга, оскільки розкопки фінансує уряд області.
Коментарі
2