Середа, 13 листопада 2019 14:11

Знайшли мавзолей кочівників

У селі Кісниця на Вінничині знайшли мавзолей часів Золотої Орди XIII ст.

Про це у Facebook повідомила краєзнавиця Валентина Гижко.

"Чоловік згадав, що тут колись бачив будівлю, яку місцеві називали "турецькою баштою", "турецькою сторожкою". Знайшли. Стоїть на роздоріжжі за селом, уже напіврозвалена, в бур'янах. Не відразу зрозуміло що це. В основі масивний шестикутник із каменів, які ретельно підігнані один до одного. Дещо заглиблена всередині метра на пів, ззовні обгорнена землею. Є два входи - виходи та 4 отвори - вікна. Вхід - вихід зорієнтовані на південь та захід. Вгорі залишки склепованого купола", - розповіла вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Казахстані знайшли мавзолей часів Золотої Орди

За допомогою вивчення топографічних карт та наукових праць дослідниця встановила, що Кісниця мала назву Kouzzenicze, з маньчжурськоъ мови хуǯу- "кланятися в землю".

"Маємо ще й назви сіл із часів золотої орди! Це вже у більш сучасному трактуванні виникла легенда про село, збудоване "на кістках" - Кісниця. Людям простіше послуговуватися назвою, адаптованою до своєї мови", - підкреслила Валентина Гижко.

Автор: Валентина Гижко
  На Вінничині знайшли ординський мавзолей XIII ст.
На Вінничині знайшли ординський мавзолей XIII ст.
Автор: Валентина Гижко
  На Вінничині знайшли ординський мавзолей XIII ст.
На Вінничині знайшли ординський мавзолей XIII ст.
Людиноподібну кам'яну брилу знайшли біля селища Городківка на Вінниччині. Їй близько 5 тис. років. Стелу виготовили в епоху бронзи - III-II тис. до н.е. Її виорали під час сільськогосподарських робіт. Знахідку планують передати до фондів майбутнього музею селища Городківка або до іншого музею.
Зараз ви читаєте новину «Знайшли мавзолей кочівників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода