Ексклюзиви
Середа, 09 жовтня 2019 08:21

Замість тисячі тарифів запровадили один

Замість тисячі тарифів запровадили один
Емблема Всесвітнього поштового союзу, стореного в 1874 році. Фото: http://www.upu.int

На першому Міжнародному поштовому конгресі у швейцарському Берні 9 жовтня 1874 року представники 22 країн підписали Бернську угоду. Започаткували Загальний поштовий союз, пізніше змінили назву на Всесвітній поштовий союз.

Перша спроба встановити принципи, які б регулювали міжнародну поштову службу, відбулась в Парижі в 1863 році. Раніше поштовий обмін регулювався безліччю двосторонніх договорів.

Членство в Союзі зростало так швидко, що назву "Загальний поштовий союз" змінено на Universal Postal Union. Створили єдину поштову територію для взаємного обміну поштою між членами союзу. Раніше за проїзд поштового транспорту по території іншої країни вимагали плату. Також обговорили один тариф замість 1200, які існували доти, міри ваги та мову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через китів виник міжнародний конфлікт

Головним документом Поштового Союзу є Конституція, у ній є мета діяльності та загальні положення. Кожна країна-член Організації Об'єднаних Націй може приєднатись до Всесвітнього Поштового Союзу. Незалежні держави, які не є членами ООН, можуть вступити, якщо на це дасть згоду дві третини країн-членів ВПС. Україна стала членом Союзу 1947 року.

Паризька мирна конференція 25 вересня 1919-го гарантувала Норвегії право володіння островом Шпіцберген у Північному Льодовитому океані.

Зараз ви читаєте новину «Замість тисячі тарифів запровадили один». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4651
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода