У Південній Африці 29 червня 1949 року набрав чинності закон, що забороняв расово змішані шлюби. Він забороняв шлюби поміж білими та представниками різних расових груп – народність банту, індійці, метиси, чорношкірі. Це стало першим кроком до встановлення у країні політики апартеїду.
Із 1948 до 1991 року в Південно-Африканській Республіці панувала офіційна політика расової дискримінації темношкірого населення. Правила апартеїду:
1. Кольорове населення, а саме: негри, банту, індіанці, метиси – не мали права голосувати. У 53-мільйонній країні їх було 23 млн.
2. Заборонялися змішані шлюби. Також забороняли такі шлюби за кордоном.
3. За законом, на пошті неєвропейці і європейці стояли у різних чергах.
4. Існували окремі заклади для білих і небілих.
5. Заснували спеціальні райони – резервації для чорних. Переселили туди 150 тис. чоловік.
6. Чорні не могли перебувати в одних автобусах із білими.
7. Темношкірі не мали права володіти землею
Винних карали великими штрафами і ув'язненнями. Політика апартеїду влади проти місцевого чорношкірого населення тривала 45 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донька рабів уперше отримала Оскара
Білі та чорні не могли відвідувати одні магазини, працювати чи відпочивати на одному пляжі. Чорні не мали доступу до кваліфікованої медичної допомоги та престижної освіти. "Кольорові" також зазнавали дискримінації, їх намагалися селити в передмістях. У ПАР була кримінальна відповідальність за міжрасові статеві зв'язки, щоб запобігти збільшенню чисельності змішаного населення.
На початку 90-х країна опинилася на порозі громадянської війни. Аби її не допустити, оголосили позачергові вибори. Президентом ПАР став головний борець проти апартеїду Нельсон Мандела.
Гетті МакДеніел стала першою негритянкою, нагородженою "Оскаром" 7 лютого 1940 року. Його отримала за роль другого плану у фільмі "Завіяні вітром". Того дня стрічка отримала 8 "Оскарів".
Коментарі