Запорізькі археологи планують цієї весни підняти на поверхню майже 5 десятків якорів часів останньої Російсько-Турецької війни. З'ясувалося, що десятки залізних якорів поблизу Дніпрогесу – це не звичайне звалище, а свідки тактики ведення бою на воді тих часів, повідомляє ICTV.
Хортиця відома не лише тим, що тут був центр козацтва, говорять фахівці. За їхніми словами, тут існували найпотужніші суднобудівні верфи у Східній Європі 18-19 століть.
Якорі добре збереглися у прісній воді. Вони відрізняються за розмірами, а один сягає понад 2 метри завдовжки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На дні Середземномор'я знайшли позолечену фігуру лева
Якорі є свого роду паспортами кораблів. У цьому можна буде переконатися після реставрації, яка запланована на травень, адже тоді на якорях можна буде навіть порчитати ім'я майстра.
Археолог Валерій Нефьодов в ефірі ICTV повідомив, що саме в цьому місці стояла морська дивізія командира Матерса. Вона захищала бухти Хортиці від несподіваних нападів турків. За останні 40 років тут вже знайшли чимало кораблів періоду Російсько-турецької війни.
Його колега Дмитро Кобалія розповів, що на даний час їхня мета - це максимально чітко зняти їякорі на відео, зробити фото та підготувати до підйому.
Коментарі