четвер, 21 травня 2020 11:00

Влада взялася за заможні господарства

Влада взялася за заможні господарства
Радянська ідеологія зображала заможних селян як куркулів - лютих ворогів влади та жорстоких експлуататорів. Фото: tsdkffa.archives.gov.ua

Уряд СРСР видав постанову про ознаки куркульських господарств, до яких має застосовуватися Кодекс законів про працю 21 травня 1929 року.

Згідно з документом, такими визнавалися ті, що систематично використовували найману працю на полі, підприємствах та в кустарних промислах. Зараховували й господарства, які мали млин, олійню, круподерню, вовночесальню, шаповальню, сушарню для картоплі, плодів або городини, цегельню чи інші промислові установки. Також господарства, що здавали в найм механічні сільськогосподарські машини, приміщення чи підприємства.

Куркульським вважалося господарство, коли його члени торгували, жили з лихварства, комерційного посередництва, були служителями культу або мали "інші нетрудові прибутки". При цьому розмір доходів мав складати по 300 рублів на 1 особу, але не менш як 1,5 тис. рублів на господарство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За допомогою паспортів радянська влада боролася проти куркулів

Ухвала передбачала, що ознаки могли бути змінені союзними республіками відповідно до місцевих умов.

Аналогічний документ в Україні було ухвалено в Харкові 6 вересня 1929 року. Перераховані ознаки згодом допоможуть радянській владі визначати та ліквідовувати "куркулів" та "куркульські" господарства в період колективізації.

Генсек Йосип Сталін виступив із промовою "До питань аграрної політики СРСР" 27 грудня 1929-го. В країні було оголошено "суцільну колективізацію" та піднято питання ліквідації куркульства - заможного селянства - як класу. Це були передумови Голодомору.

Зараз ви читаєте новину «Влада взялася за заможні господарства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути