У Китаї біля річки Хуанхе археологи розкопали стародавнє поселення.
Віднайденому місту понад 5300 років, у ньому проживав Жовтий імператор на ім'я Хуан-ді, повідомляє "Урядовий портал".
У давні часи поселення вважалося найбільш густонаселеним полісом і відносилося до археологічної культури Яншао. Вона виникла на території сучасного Китаю близько 7 тис. років тому в епоху неоліту.
Місто мало строге планування. Дослідники виявили кільцеві траншеї, руїни житлових будинків і залишки міських стін. Знайшли понад 1700 гробниць, які були влаштовані в трьох блокових некрополях. Три жертовні платформи для ритуалів знайшли у житлових кварталах.
Виявили багато кераміки. Один із наборів глиняних горщиків нагадав вченим сузір'я Великої Ведмедиці. Воно вважалося символом політики в стародавньому Китаї.
Дослідники звернули увагу на фігурку одомашненого шовкопряда. Це відкриття доводить, що технологія виробництва шовку у цих місцях з'явилося тисячоліття тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли найдавнішу зливову каналізацію
Археологи знайшли місто по філософському твору "Книга змін". У цій праці є опис могутнього міста, місце розташування якого збігається з місцем розкопок.
"Місто Хелу розташоване в гирлі, де річка Ло впадає в Хуанхе. Тому знайдені руїни можна вважати частиною стародавньої держави Хуанхе і річки Ло", - пояснив старший науковий співробітник і професор Пекінського університету Лі Бокянь.
Місто досягло свого розквіту у той час, коли державою правив Хуан-ді. Цей легендарний правитель Китаю, який є також героєм міфів, вважається засновником даосизму і предком всіх китайців.
У китайській провінції Хенань археологи виявили велику кількість гробниць і жертовних поховань. Їх датують пізнім періодом правління династії Шан. Це 1600-1046 роки до нашої ери.
Коментарі