Вівторок, 10 грудня 2019 15:32

Відновили криївку УПА

Відновили криївку УПА
У Брюховичах відновили криївку УПА. Фото: zaxid.net

У Брюховичах біля Львова відкрили криївку, яку НКВС знищив у 1946 році.

Троє бійців УПА у лютому 1946 року загинули в бою за криївку. Вони взяли весь вогонь на себе, щоб побратими змогли втекти з облави, повідомляє "Українська правда".

Будівлю відновили за згадками місцевих довгожителів. Роботи тривали півроку.

"Енкаведисти почали оточувати повстанців й почалася стрілянина. Хлопці почали відстрілюватися, повибивали шибки, а ці позалягали. Мені дідусь розказував, йшов бій. Троє вояків УПА залишилися, бо треба було, щоб інші відійшли. І вони лишилися тут і відстрілювалися, взяли вогонь на себе, тож іншим вдалося вийти з облоги", - розповів дослідник історії криївки Володимир Стадник.

Криївку збудували на горі, щоб з неї добре проглядалося село.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбудували справжню криївку часів УПА

"Такі криївки будувалися ночами і безшумно. Завжди без цвяхів, бо щоб забити цвях, треба пошуміти. Дротами скручували. Дротами кріпили, щоб менше гуркотіти. Якщо в радіусі кілометра був якийсь рух, то роботи припинялися", - сказав член товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Міклуш.

В ході реставрації криївки вручну виносили на гору всі матеріали і обладнання.

"Тут не було нічого. Був хіба пустир, зарослий кущами. Сама криївка була метрів 20 звідси в підвалі одного з будинків. Він зараз в аварійному стані і це є приватна територія, тому ми вирішили відновити її чуть дальше, якраз на схилі, звідки її буде видно, і на землях, які належать громаді селища", — розповів співорганізатор проекту відновлення криївки Андрій Боднар.

На Львівщині в околицях сіл Ланівка і Бійнич Стрийського району знайшли бідон з документами та ліками повстанців УПА. Архів випадково знайшли місцеві мешканці 25 квітня. Його передали Центру досліджень визвольного руху та музею "Тюрма на Лонцького".

Зараз ви читаєте новину «Відновили криївку УПА». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода