Четвер, 06 грудня 2018 23:13

Відкопали сумку з речами, якій 3 тис. років

Відкопали сумку з речами, якій 3 тис. років
Знайшли сумку з доісторичними артефактами. Фото: ОТР

У словацькому селі Хозелек біля міста Попрада археологи на розкопках виявили шкіряну сумку з артефактами бронзової доби.

Знахідці близько 3000 років. Раніше на території Словаччини подібного скарбу не знаходили, повідомляє The Slovak Spectator.

У сумці зберігалися різноманітні предмети, виготовлені в різні епохи - від середнього до пізнього бронзового століття. Виявили численні ювелірні вироби і монети, шпори, голки, підкови, ножі та інші предмети. Багато артефактів виявилися старшими за саму сумку.

Дослідники припускають, що виявили схованку стародавнього колекціонера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли череп мамонта зі зброєю всередині

Найкоштовнішими артефактами археологи назвали вироби, виготовлені з бронзи, зокрема, цвяхи. Вони виконані з білого металу, хоча бронза зазвичай має жовтий колір.

Вчені пояснили це тим, що стародавні майстри використовували якусь передову металургійну технологію, яка дозволяла надавати виробам незвичайний білий колір.

У столиці на території заповідника "Стародавній Київ" археологи знайшли близько 2 кг срібних монет. Скарб був захований в підвалі знесеної в 70-ті роки ХХ століття будівлі.

Зараз ви читаєте новину «Відкопали сумку з речами, якій 3 тис. років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 695
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути