Археологи приступили до дослідження так званого "Валу Чингісхана" - стародавньої оборонної споруди, частина якої проходить територією Забайкалля. Про це повідомляє ІТАР-ТАСС.
"Довжина валу - 700 км. Він проходить територією Монголії, Росії і Китаю, - розповів член-кореспондент РАН Микола Крадін. - Торік дослідження проводилися в Монголії, де вдалося виявити 20 містечок киданів - кочових племен 10-12 століть. Цього року археологи перемістилися в Забайкалля".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи відкопали "Велику в'єтнамську стіну" (ФОТО)
Науковці проведуть геомагнітні дослідження російської частини споруди. Вони дозволять визначити, які саме об'єкти розташовані на валу.
"Наступного року наша робота продовжиться - розкопки будуть вестися в Монголії та Росії, - додав учений. - Сподіваюся, дослідження пройдуть і в Китаї, де закінчується цей масштабний археологічний об'єкт".

"Вал Чингісхана" вперше був описаний у 18 столітті історіографом Герхардом Мюллером. У 1864 році розкопки одного з містечок споруди провів Петро Кропоткін. У 1930-х роках археолог Володимир Поносов визначив вал, як прикордонний рубіж епохи киданів. Масштабне і всебічне вивчення об'єкта раніше не проводилося.

Коментарі
1