Біля міста Петрас на грецькому острові Крит археологи знайшли кілька багатих поховань віком 4-4,5 тис. років. В одному з них були останки чоловіка, поруч із якими лежав короткий бронзовий меч. Пізніше до поховання чоловіка "підселили" останки знатної жінки. Її поховали з цінностями: намистинами з золота, зі срібла, кришталю, сердоліку та яшми.
Археологи зробили висновок, що припалацове кладовище в Петрас було найбільшим мінойським некрополем Крита. Територія некрополя належала знатним родинам, повідомляє видання Greek Reporter.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археолог заперечив мирний характер мінойської цивілізації
За весь час розкопок тут знайшли 26 монументальних усипальниць площею від 45 до 150 кв. м. Також відкопали 5 гробниць із необтесаного каменю.
Монументальні усипальниці, знайдені у Петрасі, іноді називають "похоронними будинками" - вони повторюють розміри і пристрій житлових мінойських будинків. Такі гробниці були поширені на півночі та сході острова: прямокутні похоронні камери, розділені на кілька приміщень, увінчані плескатим дахом.
Палац у Петрасі був зруйнований у XIV ст. до н.е. Некрополь ще деякий час функціонував: археологи виявили тут сліди проведення ритуальних церемоній. Можливо, тут вшановували предків до XII ст. до н.е , поки мінойська цивілізація не згасла остаточно.
На грецькому острові Крит фермер припаркувався під деревом, але відчув, що земля просідає й переставив машину. Вийшов із машини та побачив яму в землі, шириною близько 1,2 м.
Чоловік зазирнув всередину, помітивши якісь предмети. Після чого зв'язався з місцевим міністерством культурної спадщини, яке надіслало археологів для визначення знахідки.
У похованні знаходилися 2 труни і 2 десятка артефактів, що належать до епохи пізнього мінойського періоду.
Коментарі