В околицях давнього міста Мачу-Пікчу (Перу) були досліджені невідомі раніше наскельні малюнки.
Знахідки датуються, імовірно, доінковим періодом. Повідомляє Planet Today.
"Виявлені зразки наскельного живопису не фігурують у жодній базі даних, яка поповнюється з самого моменту відкриття старовинного міста", — заявив Фернандо Астете, очільник Національного археологічного парку.
Автор наскельних малюнків, чиє ім'я залишилося невідомим, змалював типову для подібного живопису сцену. Було зображено людину і тварину з сімейства верблюжих. Стилістика, а також зміст малюнка, нагадують інші, знайдені в цьому районі раніше.
Характерна особливість даного малюнку — розміщення в спеціально зроблених для цього заглибленнях у скелях. Інша деталь — використання стародавніми художниками переважно чорних і вохрових кольорів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канадський вчений виявив найдавніший у світі рис
Точний вік живопису ще тільки належить визначити за допомогою спеціального аналізу. Однак за попередніми висновками, живопис датується доінковим періодом.
Як повідомлялося раніше, на території Національного заповідника Замки Тернопілля , виявили череп і кістки людини з невідомого поховання. Як вдалося попередньо встановити, на основі артефактів даного культурного шару, знайдена піч відноситься до першої третини XVII століття.