Генеральний план Танаїса скорегують через сенсаційну знахідку. Про це говорили напередодні за круглим столом представники обласної влади, музейного та наукового співтовариства Дону. Мета зустрічі - обговорити можливості використання археологічної спадщини краю для залучення туристів, повідомляє міністерство внутрішньої та інформаційної політики області.
Крім Азовського історико-археологічного і палеонтологічного музею-заповідника, а також археологічного села "Загублений світ" (Усть-Донецький район), мова зайшла і про музей-заповідник Танаїс.
Так, вже вирішено, що розкопки Танаїса будуть доповнені реконструкціями споруд танаїтів, музейною будівлею і об'єктами інфраструктури. На даний час тут ведуться роботи зі створення генерального плану та робочого проекту музейного комплексу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи погоджуються, що Великий потоп відбувся на Чорному морі
Однак колишні проекти були скориговані. Причиною стала сенсаційна знахідка - при проведенні дослідження ділянок, намічених під будівництво, археологи виявили давні поховальні споруди - толоси.
Толос в давньогрецькій архітектурі - кругла в плані споруда (святилище, гробниця, пам'ятник, музична зала), часто з колонадою. У грецьку епоху толоси часто були культовими спорудами. Найвідоміші з них - толоси, або гробниці ахейських царів. Ці толоси (саркофаги) будувалися в 17-16 століттях до нашої ери в Мікенах і являли собою висічені в скелях глибокі гробниці.
Тепер за оновленим проектом над танаїськім толосом планують звести павільйон, а музейний будинок з'явиться в північній частині городища.
Коментарі
5