
6 січня 1943 року підписали Указ Президії Верховної Ради СРСР про запровадження погонів у Червоній армії.
До цього більшовики вважали погони ознаками царського часу. Білогвардійців вони називали "золотопогонниками".
У 1935–1943 роках в СРСР для розрізнення військових звань використовували знаки в петлицях. Звання позначали за допомогою квадратів та прямокутників. Правила носіння петлиць кілька разів змінювали, але погони не повертали.
Дослідники вважають, що диктатор Йосип Сталін мав кілька причин повернути погони. Під час Другої світової війни радянська пропаганда почала активно використовувати сюжети з російської історії. Хоча раніше більшовики демонізували минуле Росії. Погони мали показати зв'язок із традиціями. Також погони мали уніфікувати радянську армію з військами США та іншими союзниками. Це могло допомогти у майбутній співпраці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доповідь Хрущова про культ Сталіна першою надрукувала The New York Times
До кінця січня 1943 року повідомлення про нововведення в обмундируванні з'явились в радянській пресі. Серед військових багато хто не любив погони. Маршал Георгій Жуков вважав їх ознакою царської доби. Але в СРСР вони залишилися.
Ядерна війна проти СРСР мала початися 1 січня 1950-го згідно з американським планом "Троян". Під час штабних випробувань від ідеї відмовилися через неготовність. Влада США відмовилася від міжнародного співробітництва та почала "холодну війну" проти Радянського Союзу.
Коментарі