Вівторок, 09 лютого 2021 11:17

Українські дипломати підписали в Білорусі мир

Українські дипломати підписали в Білорусі мир
9 лютого 1918 року УНР підписала мир із Центральними державами. Фото: gettyimages.com

9 лютого 1918 року УНР і Центральні держави уклали перемир'я у Бересті в сучасній Білорусі.

Австро-Угорщина, Німецька імперія, Османська імперія та Болгарське царство визнали Українську народну республіку незалежною, рівноправною державою.

Перед цим обговорення перемир'я розпочали більшовики. У Києві дізналися про це та прислали своїх дипломатів. Ті заявили, що комуністи не представляють український народ. Центральні держави погодились на участь українців.

У Німеччині та Австро-Угорщині сподівалися отримати від України продовольство. У цих країнах був дефіцит продуктів, там починався голод. Українці погодились поставляти харчі. Тому німці називали угоду "хлібним миром".

Підписати договір вдалося завдяки бою під Крутами. Більшовиків стримали, і Центральні держави дізналися, що Центральна Рада справді контролює Київ. На території УНР увійшли війська Австрії та Німеччини й остаточно вибили комуністів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бій під Крутами: студенти зупинили вороже військо

Таємний протокол передбачав приєднання української частини Східної Галичини до Буковини і створення Коронного краю, який мав би бути автономією в складі Австро-Угорщини. Цього не сталося через поразку імперії у Першій світовій війні.

Українські дипломати та вчені віднайшли в Османському архіві Туреччини оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору 1918 року та ратифікаційної грамоти гетьмана Павла Скоропадського. Копії документів передали Україні.

Зараз ви читаєте новину «Українські дипломати підписали в Білорусі мир». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 846
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути