Понеділок, 27 травня 2019 13:35

Українців закликали повернутися до складу Польщі

Українців закликали повернутися до складу Польщі
1654-го Ян ІІ Казимир звернувся до козаків. Фото: StudentPortal

27 травня 1654-го польський король Ян ІІ Казимир звернувся із універсалом-закликом до українців повернутися в Річ Посполиту.

Зробив це у відповідь на укладення Переяславських статтей між Україною та Москвою. За їхніми умовами, Гетьманщина переходила під протекторат Московської держави.

Гетьман Богдан Хмельницький не погодився. 10 липня 1654-го було укладено союзницький договір між Річчю Посполитою та Кримським ханством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Господь допоміг нам здолати поляків на Жовтій Воді" - річниця початку Хмельниччини

Згодом поляки напали на території Брацлавщини, Поділля та Во­лині. Хмельницький почав вимагати від Москви негайної допомоги згідно з Переяславськими домовленостями. Цар проігнорував вимогу українського гетьмана.

Військо Богдана Хмельницького завдало поразки польській армії під керівництвом Стефана Потоцького під Жовтими Водами 16 травня 1648-го.

Дізнавшись, що гетьман Запорізької Січі готує повстання, уряд Речі Посполитої відправив проти нього Миколая Потоцького і Мартина Калиновського з військами.

Зараз ви читаєте новину «Українців закликали повернутися до складу Польщі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1788
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода