Субота, 19 січня 2019 08:21

Українці об'єдналися для збереження мови

Українці об'єдналися для збереження мови
Учасники Основуючих Зборів Союзу Українців у Великій Британії. Фото: Архів ОУН

Найбільшу українську громадську організацію у Великій Британії - Союз Українців у Великій Британії (СУБ), заснували у Лондоні 19 січня 1946 року.

Після війни серед українців у складі Польських збройних сил, розташованих у Сполученому Королівстві, виникла ідея заснування Союзу Українських Вояків у Польських Збройних Силах. Під час підготовки вирішено поширити можливість входження в нову організацію на всіх українців, які вже перебували у Великій Британії або в майбутньому прибудуть у країну.

Установчий з'їзд СУБ відбувся 19-20 січня 1946 року в Единбурзі. Вони через кілька років придбали будівлю у західному Лондоні, де зараз міститься штаб-квартира організації. Союз охопив мережу з 34 місцевих громад у різних куточках Сполученого Королівства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Метро почали освітлювати гасовими лампами

У 1947-48 роках кількість членів значно збільшилася після приїзду до країни українських робітників і колишніх вояків дивізії "Галичина", та звільнення останніх із статусу військовополонених. Коли післявоєнна масова імміграція українців до Британії була завершена, близько 23 600 осіб стали членами СУБ.

Програма діяльності зобов'язує до збереження української культури й традицій, до інформування про життя українців у Великій Британії, Україні, у світі в цілому, до друкування газет, книжок,періодичних видань, до заснування і опіку бібліотеками, до влаштування вистав, експозицій, курсів, конференцій, концертів. Базується вся ця діяльність на доброчинності.

В Лондоні 10 січня 1863 року запрацював перший у світі метрополітен. Його довжина була 6 км. На лінії створили сім станцій. За перший день здійснили 120 поїздок і перевезли 38 тис. пасажирів.

Зараз ви читаєте новину «Українці об'єдналися для збереження мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 92
Голосування Хто нині найсильніший український футболіст?
  • 1) Олександр Зінченко
  • 2) Тарас Степаненко
  • 3) Андрій Ярмоленко
  • 4) Роман Яремчук
  • 5) Віктор Циганков
  • 6) Руслан Малиновський
  • 7) Марлос
Переглянути
Погода