неділя, 24 серпня 2014 10:00

"Україна без Кучми, Євробачення, Революція гідності" - 23 головні події незалежної України
25

Фото: ipress.ua

З нагоди 23-ї річниці проголошення незалежності України, пропонуємо вам згадати здобутки і перемоги, якими відзначилася наша славна Батьківщина!

1. Революція на граніті: 2-17 жовтня 1990 року

2 жовтня 1990 року понад 100 студентів поставили наметове містечко й розпочали голодування на площі Жовтневої революції (тепер Майдані Незалежності). Більшість із них були студентами із Києва, Львова та Дніпропетровська.

Студенти вимагали у Верховної Ради проведення нових виборів до парламенту, висловити чинному голові ВР Леоніду Кравчуку недовіру, спрямувати усі зусилля депутатів на створення суверенної України.

На їх підтримку застрайкували і всі вищі навчальні заклади Києва. Студентські акції протесту відбулися в обласних центрах, зокрема у Луганську та Львові.

2. Проголошення Незалежності: 24 серпня 1991 року

24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила іс­торичний документ виняткового значення для українського народу — Акт проголошення незалежності України. Каталізатором для цього рішення став державний переворот у СРСР 19 серпня 1991 року.

Згідно з Актом, територія України стала неподільною і недоторканою, на якій чинними стали винятково Конституція і закони України.

3. Референдум щодо проголошення незалежності України: 1 грудня 1991 року

На референдумі щодо проголошення незалежності України виставили лише одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?". Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа - 90,32% - проголосувала "за".

4. Підписання Біловезької угоди: 7-8 грудня 1991 року

Цей документ підписали президент України Леонід Кравчук, президент Росії Борис Єльцин та голова Верховної Ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич у Біловезькій Пущі під Брестом (Білорусь). Біловезька угода проголошувала розпуск СРСР і створення СНД. Окремою угодою лідери домовилися щодо здійснення єдиного контролю над наявною в державах ядерною зброєю.

5. Перша олімпійська медаль України: Олімпійські зимові ігри 1994 року

Українська фігуристка Оксана Баюл є першою й досі єдиною олімпійською чемпіонкою незалежної України в зимових видах спорту. Баюл здобула золото на XVII Олімпійських зимових іграх у Ліллегаммері, Норвегія.

6. Україна - правонаступниця УНР: 22 серпня 1994 року

Президент УНР в екзилі Микола Плав'юк передав грамоту Державного Центру УНР Президентові України Леоніду Кравчуку, що Українська Незалежна Держава, проголошена 24 серпня 1991 року є правонаступницею Української Народної Республіки (УНР).

7. Ухвалення Конституції України: 28 червня 1996 року

О 9 год 18 хв після 24 годин безперервної праці Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію України. "За" проголосували 315 народних депутатів.

8. Запровадження гривні: 2 вересня 1996 року

У вересні 1996 року указом Президента України Леоніда Кучми "Про грошову реформу в Україні" від 25.08.1996 року ввели в обіг національну валюту України — гривню.

9. Перша масова акція під гаслом "Україна без Кучми": 15 грудня 2000 року

В акції "Україна без Кучми" брали участь 24 політичні партії та громадські організації - як націоналістичні, так і деякі ліві партії. Учасники акції розбили наметове містечко у центрі Києва з вимогами відставки президента країни й керівників силових відомств, проведення незалежної експертизи у справі зниклого журналіста Георгія Гонгадзе (гасло "Хочемо правди").

10. "Золотий м'яч" Андрія Шевченка: 2004 рік

Футболіст Андрій Шевченко став першим і поки що єдиним громадянином незалежної України, який отримав найбільш престижну особисту нагороду футбольного світу - "Золотий м'яч". У цей період Шевченко захищав кольори італійського "Мілана".

11. Перемога Руслани на Євробаченні-2004

Серед 36 країн, які брали участь у пісенному конкурсі за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі Руслана посіла перше місце з 280 балами. Перемогу українській співачці принесла пісня "Дикі танці".

12. Помаранчева революція: 22 листопада - 26 грудня 2004 року

Після оголошення ЦВК попередніх результатів президентських виборів 2004 року, згідно з якими переміг провладний кандидат Віктор Янукович, прихильники Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції, організували всеукраїнські протести та акції непокори.

У результаті страйків та протестів, що тривали майже місяць, ЦВК дозволила провести повторні вибори, на яких впевнену перемогу здобув Віктор Ющенко.

13. Проведення в Україні Євробачення-2005

Співачка Руслана, яка перемогла на Євробаченні-2004, подарувала можливість Україні проводити ювілейний 50-й конкурс Євробачення. На сцені у Києві перемогла грецька конкурсантка Єлена Папарізу з композицією "My number one". Українські учасники гурту "Гринджоли" зайняли лише 19 місце.

14. Збірна України у чвертьфіналі Чемпіонату світу з футболу: червень 2006 року

На Чемпіонаті світу з футболу у 2006 році збірна України зайняла друге місце в групі і вийшла до 1/8 фіналу. Уже через три дні, 26 червня, в Кельні українська збірна зустрілась із Швейцарією. Матч видався рівним, тому і основний, і додатковий час завершився 0:0. У серії пенальті завдяки успішним діям Шовковського та ударам Мілевського, Реброва і Гусєва Україна одержала перемогу 3:0 і увійшла у вісімку найкращих команд світу.

15. Членство у СОТ: 16 травня 2008 року

У травні 2008 року Україна стала 152-м повноправним членом Світової організації торгівлі.

16. Тріумф на Олімпіаді в Пекіні: 8-24 серпня 2008 року

Під час ХХІХ Літніх Олімпійських Ігор у Пекіні українська команда завоювала 27 медалей, що стало найкращим результатом за весь час участі незалежної України в Олімпійських іграх: 7 золотих, 5 срібних та 15 бронзових.

17. Віталій Кличко переміг Семюеля Пітера: 11 жовтня 2008 року

Боксер Віталій Кличко переміг Семюеля Пітера в Берліні після чотирьох років перерви в професійній кар'єрі. Кличко повернув собі пояс чемпіона за версією WBC.

18. Європарламент визнав Голодомор: 23 жовтня 2008 року

У жовтні 2008 року Європарламент визнав Голодомор злочином проти людяності і висловив співчуття українському народу.

19. "Шахтар" – чемпіон Кубка УЄФА-2009

Український клуб вперше виграв Кубок УЄФА. Донецька команда Мірчи Луческу змогла у непростому для себе матчі обіграти німецький "Вердер". "Шахтар" привіз до України перший за час незалежності євротрофей.

20. Євро-2012: свято фанів і футболу

8 червня-1 липня 2012 року Польща і Україна приймали Чемпіонат Європи з футболу 2012. У фіналі в Києві збірна Іспанії перемогла Італію з рекордним для фіналів рахунком 4:0.

21. Революція гідності: з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року 

22 листопада о 7 ранку перша ніч Євромайдана скінчилася, але все тільки почалося. "Герої України - це Ви ! " - зверталися зі сцени до тих, хто вистояв ніч на холоді і під дощем.

Однією з головних причин протестів стала надмірна концентрація влади в руках Президента Віктора Януковича та його "сім'ї", створення системи управління з ознаками фашизму.

22. Референдум про статус Криму: 16 березня 2014 року

Нелегітимний референдум був проведений за допомогою російських військ. 

За оголошеними організаторами результатами референдуму, за приєднання до Росії у Криму (крім Севастополя) проголосувало 96,77% учасників голосування, у Севастополі — 95,6%. На сайті ради при президентові Росії з питань розвитку громадянського суспільства та прав людини на короткий час з'явилася інформація, що у референдумі брало участь не більше 30%, з яких близько 50% висловилося за приєднання до Російської Федерації.

23. Інавгурація Петра Порошенка, п'ятого Президента України: 7 червня 2014 року

В урочистостях з нагоди вступу Президента України на посаду із зарубіжних гостей взяли участь близько 60 офіційних зарубіжних делегацій, включаючи 23 глав держав, урядів, парламентів і керівників міжнародних організацій, а також представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні.

В ході своєї інавгураційної промови Петро Порошенко розповів про свої головні цілі на посту Президента України:

1. Збереження та зміцнення єдності України, повернення Криму.

2. Українська мова - єдина державна мова на території країни, гарантія вільного використання російської мови на Донбасі.

3. Україна - унітарна держава.

4. Дострокові місцеві вибори на Донбасі

5. Безвізовий режим для українців, членство в Європейському Союзі.

6. Дострокові парламентські вибори.

7. Посилення військової могутності України.

23 серпня в День Державного прапора України на церемонії підняття прапора підтвердив, що "єдиною державною мовою в країні буде українська мова".

Зараз ви читаєте новину «"Україна без Кучми, Євробачення, Революція гідності" - 23 головні події незалежної України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути