пʼятниця, 17 червня 2016 12:35

Учені з'ясували, яким був смак пива 200 років тому

Учені з'ясували, яким був смак пива 200 років тому

Учені зварили пиво із залишків у пляшках 200-річної давнини.

Вчені з Австралії відтворили пиво із залишків у пляшках, знайдених на затонулому кораблі. Пляшки датують XVIII ст. На те, щоб зварити пиво, дослідники витратили кілька років, але залишилися задоволені отриманим результатом. Комерційний випуск 200-річного пива поки не планують. Пише Mashable.

На початку 1990-х австралійські вчені знайшли торговий корабель Cove Sydney, який у XVIII ст. затонув дорогою до Австралії із вантажем з Індії. На борту було кілька фарфорових пивних пляшок та іншого посуду. Всі знахідки передали для експозиції у музей королеви Вікторії у Тасманії.

Працівник музею Девід Сорроугуд вирішив, що із залишків пива на стінках пляшок можна спробувати зварити нове і зрозуміти, яким був смак цього напою 220 років тому.

"Можливо, затонуле судно дасть нам єдині в світі зразки пивних дріжджів, якими вони були до індустріальної революції",- говорить Девід Сорроугуд, співробітник музею королеви Вікторії в Тасманії.

Вчені вирішили піти експериментальним шляхом і зробити пиво на основі отриманих дріжджів. Виявилося, що два види дріжджів, які вивели експерти, були отримані із залишків двох різних пивних сортів - лагера і елю, які їм вдалося зварити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідники виявили найдавнішу у світі пасіку

Тепер вчені збирають гроші на нову експедицію до затонулого корабля, щоб знайти інші пляшки, можливо, із зразками інших видів пива. Також фахівці планують варити цей напій із залишків в інших старовинних пляшках, знайдених на території Австралії.

Нагадуємо, що в Данії археологи знайшли найбільший за історію золотий скарб вікінгів, вага якого становила кілограм.

Зараз ви читаєте новину «Учені з'ясували, яким був смак пива 200 років тому». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути