На території Старого міста в Кам'янці-Подільському знайшли поховання жінки ХІІІ-ХIV ст.
Науковці стверджують, що це найдавніше з відомих поховань у цій місцевості, повідомляє "Є".
Могилу виявили біля Вірменського бастіону на вул. Францисканській під час археологічного нагляду за прокладанням комунікаційної траншеї.
"В одній з прокопаних траншей ми натрапили на залишки культурного шару часів Трипільської культури, - розповів науковий співробітник Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк. – І в межах цього шару виявили залишки житла, яке, власне, можна датувати раннім Трипіллям. І ось у цей шар, поряд, десь на глибині близько одного метра, було вкопане поховання жінки, яке попередньо датуємо ХІІІ-ХIV століттям".
Жінці було до 30 років. Точний вік визначать антропологи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покажуть зброю, яку знайшли у подільському кургані
"Найімовірніше, вона була похована в труні. Адже поховальна камера має прямокутну форму. Напрямок - головою на захід, за християнською традицією. На пальцях у жінки було два витих кільця, які ми датуємо періодом ХІІІ-ХIV століття. У самій поховальній камері знайшли кераміку, яку також можна віднести до цього часу. Тож фактично ми можемо говорити про поховання Давньоруського періоду", - повідомив археолог.
Археологи показали нові знахідки у замку в Кам'янці-Подільському Хмельницької області. У господарській ямі пізнього етапу чорноліської культури знайшли цілу посудину, повідомляє міська рада Кам'янця-Подільського.
Коментарі