Ексклюзиви
Пʼятниця, 31 серпня 2018 16:03

У старовинному будинку знайшли послання нащадкам

В Одесі під час реставрації старовинного будинку Руссова знайшли послання з минулого століття. Його написали радянські реставратори.

Автор: Odessa.net
  Радянські реставратори написали послання в 1974 році
Радянські реставратори написали послання в 1974 році

Написане від руки повідомлення прочитали працівники Укрспецпроекту. Воно датоване травнем 1974 року. Лист був запечатаний у пляшці, пише сайт odessa.net.ua.

Тоді будівлю відновлювали вперше за радянський період. Будівельники "підлатали" перший поверх (з боку "Аптеки Гаєвського") і полагодили ліфт, який працював до 2009 року.

Також в будинку Русова виявили бомбосховище і евакуаційний тунель, що веде на Соборну площу.

Будівля в стилі необароко була збудована як прибутковий будинок в 1897-1900 роках на замовлення підприємця, одеського колекціонера і мецената Олександра Руссова. Чотириповерховий, з магазинами на першому поверсі. Після спорудження будинку одне з торгових приміщень орендувала аптека Гаєвського. 1908 року після смерті Руссова будинок придбав Антон Еразмович Гаєвський. Будинок знаходиться на північному боці Соборній площі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли найстаріше послання у пляшці

У канадському місті Едмонтоні будівельники під час знесення церкви Knox Metropolitan United Church виявили "капсули часу".

Дві скрині лежали під наріжними каменями будівлі. У них були документи, газети і листи. Одна скриня датується 1907, інша – 1942 роком.

Зараз ви читаєте новину «У старовинному будинку знайшли послання нащадкам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода