Понеділок, 06 липня 2020 11:45

У США з'явилася нова валюта

У США з'явилася нова валюта
У 1785 році валютою США став долар. Фото: pexels.com

6 липня 1785 року долар став національною валютою США.

До здобуття США незалежності на їхній території був поширений іспанський песо. Його часто називали доларом. Тимчасовий уряд американців - Континентальний конгрес - 1772 року впровадив континентальний долар. Він сильно знецінився під час війни за незалежність 1775-1783 років. Різні штати друкували власні гроші і не узгоджували їх з конгресом.

1785 року конгрес США визначив національною грошовою одиницею долар. Він містив 24,34 г срібла. 1792-го вартість долара встановили на рівні іспанського долара. Перші монети викарбував Монетний двір США. Вони були схожими за вагою і вмістом срібла до іспанських доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомого банкіра вбили на дуелі

Американці свідомо не розміщували на паперових доларах портрети. Тоді в Європі існувала традиція зображувати на грошах монархів. Лише на початку XX ст. дозволили розміщувати портрети осіб, але лише померлих.

Під час громадянської війни 1861-1865 років банки Штатів припинили розмін банкнот на золото і срібло.

Зображення Дядечка Сема уперше з'явилося в газеті New York Lantern 13 березня 1852-го. Ім'я пов'язують із пакувальником м'яса Семюелем Вілсоном.

Зараз ви читаєте новину «У США з'явилася нова валюта». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода