Ексклюзиви
Вівторок, 21 вересня 2021 01:13

У кургані знайшли найдавнішу в світі мозаїку

У кургані знайшли найдавнішу в світі мозаїку
У Туреччині знайшли мозаїку з гальки. Фото: hurriyetdailynews.com

У центрально-анатолійській провінції Йозгат виявили 3,5 тис.-річну мозаїку.

Дослідники назвали її найстарішою у світі, повідомляє Daily News.

Розкопки в кургані ведуть археологи з Університету Бозока в Йозгаті і Пізанського університету під керівництвом Анаклета Д'Агостіно.

Мозаїка складається з 3147 каменів.

"Знайдена нами мозаїка є найстарішою у світі. Ця мозаїка об'єднує структуру епохи хеттів. Ми знаємо, що в Греції є подібні мозаїки. Але напевно ця старша за них. Зараз ми це вивчаємо. Мозаїки епохи хеттів набагато старші, ніж мозаїки часів Ассирії. Ця зроблена з гальки різних кольорів. Вона має різні декоративні особливості. Ми думаємо, що це пов'язано з храмом у цій місцевості", - сказав Д'Агостіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли найбільший скарб прикрас та інструментів

Директор провінційного відділу культури та туризму Хюсейін Шифтчі сказав, що примітивність мозаїки доводить її давність.

"Багато прикладів таких мозаїк можна знайти в Газіантепі. Але найпримітивніша форма цих мозаїк - тут. Ми плануємо розвивати тут туризм", - додав він.

У французькому місті Арль археологи в одному з будинків виявили безліч фрагментів настінних давньоримських розписів I ст. до н. е. Будівля отримала назву Будинок арфіста. Його збудували навколо центрального атріуму з великим басейном для збору дощової води.

Зараз ви читаєте новину «У кургані знайшли найдавнішу в світі мозаїку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі