Субота, 18 серпня 2018 23:13

У Криму виявили скелет доісторичного кита
5

Скелет кита знайшли у Керчі
Фото: "Крымский мост"
Скелет кита знайшли у Керчі
Скелет кита знайшли у Керчі
Скелет кита знайшли у Керчі
Скелет кита знайшли у Керчі

На Керченському півострові в Криму вчені виявили добре збережені скам'янілі кістки стародавнього кита. Їм близько 10 мільйонів років.

"Фрагменти скелета - хребетний стовп і ребра - були знайдені в ході археологічних досліджень, що передують будівництво залізниці-підходу до Керченського мосту. Скам'янілості залягали на невеликій глибині - близько метра від земної поверхні", - повідомляє інфоцентр "Кримський міст".

Кістки можуть належати древньому киту цетотерію - предку сучасних вусатих китів. На ранніх стадіях розвитку ці ссавці були менших розмірів, ніж сучасні кити, що досягають 50 м у довжину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Татари і античні руїни – Крим на фото французького мандрівника

Знайдений кит досягав у довжину 5 м. Він жив в Сарматському морі, яке займало територію сучасного Керченського півострова.

Черепні кістки тварини не збереглися. Знайшли повністю збережений хребет.

Масове поховання коней розкопали у могильнику Опушки в Сімферопольському районі окупованого Криму. У могильнику виявили поховання людини зі зброєю і бронзовим посудом.

Зараз ви читаєте новину «У Криму виявили скелет доісторичного кита». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода