субота, 08 травня 2021 08:20

Тарганячі перегони придумали емігранти

Тарганячі перегони придумали емігранти
Тарганячі перегони придумали росіяни 1921-го. Фото: www.kommersant

В Константинополі, 8 травня 1921-го, зараз це столиця Туреччини Стамбул, російські емігранти започаткували тарганячі перегони.

"Открыли тараканьи бега", - повідомив у номері за 8-15 травня 1921-го російський емігрантський журнал "Зарница", що виходив у Константинополі.

Тарганячі перегони придумав російський кінематографіст Олександру Дранкову, коли турецька поліція закрила всі лото. Жив у Туреччині. Перегони проводив в затемненому приміщенні. Єдина лампа висвічувала кінець дерев'яної дошки з кількома канавками-доріжками для тарганів. Щойно комах випускали зі "стаєнь" - вони бігли на світло. Глядачі робили ставки. Переможець – господар найспритнішого таргана, отримував значну суму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Християнські святині зі Стамбула вивезли в Європу

Найчастіше в тарганів бігах брали участь мадагаскарські таргани, які є найшвидшими і найбільшими з тарганів. "Тут устроены тараканьи бега. Есть старт, тотализатор, цвета жокеев, и бегут живые тараканы. Масса народу собирается играть. Есть верные тараканы! Фавориты!" - писав журнал "Зарница". Тарганячі забіги проводять у світі і досі.

У столиці Візантійської імперії Константинополі 27 грудня 537 року освятили Собор святої Софії. Він протягом тисячоліття був головним храмом православного світу. Названий на честь вдови-мучениці, яка виховувала своїх дочок Віру, Надію та Любов у християнській вірі.

Зараз ви читаєте новину «Тарганячі перегони придумали емігранти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути