Святий Престол в особі Папи Римського Бенедикта XV визнав незалежність УНР. Листа голові Директорії Симону Петлюрі надіслав державний секретар Ватикану П'єтро Гаспаррі 16 червня 1919 року.
Українсько-ватиканські відносини мають давню історію, починаючи з проголошенням 22 січня 1918 р. Української Народної Республіки. 16 березня 1919 року Уряд УНР призначив графа Михайла Тишкевича керівником дипломатичної місії при Святому Престолі, який у 1919 році представляв українську місію на мирній конференції в Парижі. Завдяки його зусиллям Папа Бенедикт XV заявив про підтримку Святим Престолом самостійної України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симона Петлюру вбили за зв'язки з поляками
"Апостольський престол, визнаючи благородний характер української нації, піднесе молитви за її процвітання, не сумніваючись, що право на самовизначення, яке вже признане за іншими народами Російської імперії, буде також визнане і для України" - 16 червня 1919 року Папа Римський Бенедикт XV(1854-1922) заявляє про підтримку самостійності УНР у листі голові Директорії Симону Петлюрі (1879-1926).
З переходом Уряду УНР у вигнання в листопаді 1920 року, перестало існувати і його представництво при Ватикані.
У 1924-1926 роках більшість керівництва Української Народної Республіки жили у країнах Європи. Радянські чекісти проникали в їх оточення і вони досить легко перехоплювали найпотаємнішу кореспонденцію. В їхньому розпорядженні опинилися десятки листів Голови УНР Симона Петлюри та прем'єр-міністра Андрія Лівицького. Їх оприлюднив архів зовнішньої розвідки. З документів стає відома причина вбивства політика - зв'язки із лідером Польщі Юзефом Пілсудським.
Коментарі