середа, 23 грудня 2015 12:00

Світлини жертв сталінських репресій перед смертю
7

Микола Васильович Абрамов. Росіянин, народився в 1890 році в селі Лукеріно Московської області, освіта - початкова, безпартійний, працював бригадиром у колгоспі, жив у Лукеріно. Заарештовано 5 жовтня 1937, засуджений до смерті 17 жовтня 1937. Розстріляний 21 жовтня.
Фото: http://foto-history.livejournal.com
Олександра Іванівна Чубар. Вірменка, народилася в 1903 році в місті Артемівську Донецької області, освіта - вища, безпартійна. Працювала консультантом в Народному комісаріаті легкої промисловості, жила в Москві, в Будинку Рад. Заарештована 4 липня 1938. Засуджена до смерті, розстріляна 28 серпня 1938 року.
Олексій Желтиков. Росіянин, народився в 1890 році, працював слюсарем в московському метрополітені. Розстріляний 1 листопада 1937.
Гавриїл Сергійович Богданов. Народився в 1888 році в селі Мамоново в Підмосков'ї. Освіта початкова. Російський. Безпартійний. Робочий. Жив у Аміньево. Заарештований 8 серпня 1937. 19 серпня того ж року засуджений до смерті. Вирок було виконано на наступний день. Реабілітований у 1989 році.
Василь Семенович Куренков. Народився в 1886 році в селі Фалиліїво Західної (нині Смоленської) області. Освіта початкова. Безпартійний. Робітник радгоспу. Жив у селі Полозова Московської області. Заарештований 10 серпня 1937. Засуджений до смерті 19 серпня того ж року, розстріляний 21 серпня. Реабілітований у 1989 році.

Політичні репресії 20-50-х рр. ХХ століття відклали великий відбиток на світовій історії. Це були роки свавілля та беззаконного насильства. Період Сталінського верховенства історики оцінюють по-різному. Одні з них називають це "чорною плямою в історії", інші - необхідним заходом для зміцнення і зростання могутності Радянської держави.

Скільки людей було вбито в ході сталінських чисток, точно не відомо. За оцінками істориків, число загиблих перевищує один мільйон. На піку репресій в 1937-38 роках в НКВД стратили більше тисячі осіб на день - в основному пострілом у голову. На фотографіях - жертви сталінських репресій. Всі ці знімки були зроблені в останні дні їх життя. Автори фотографій невідомі, оригінали зберігаються в архівах ФСБ і ГАРФ. Копії, надані московським "Меморіалом", опубліковані в книзі Томаша Кизн і Домініка Руанета "Великий терор в СРСР, 1937-1938" (Les Editions Noir sur Blanc, Lausanne 2013).

Зараз ви читаєте новину «Світлини жертв сталінських репресій перед смертю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути