Археолог з Флорентійського університету знайшов на венеціанському острові Лаццаретто Нуово під час розкопок масового поховання 16 століття останки жінки з цеглиною в роті. Маттео Борріні припустив, що це найбільш раннє археологічне свідоцтво ритуалу вбивства вампіра.
Він виходить з того, що уявлення про мерців, які насилають хвороби, були особливо популярні в Європі в роки епідемій чуми. Люди вмирали, як мухи, і трупи підкладали у щойно засипані поховання.
При розтині могил живі бачили, як у трупів відростали нігті і волосся, а саван зникав, роз'їдений хімічно активними рідинами, які утворюються при гнитті. Вони припускали, що покійний прогриз саван.
Жінка померла близько 1576 року, коли у Венеції лютувала чума, що забрала життя третини городян, у тому числі і знаменитого живописця Тиціана. Борріні вважає, що цегла в роті - це спроба віднадити нечисту силу від живих.
Багато колег флорентійця сміються над його гіпотезою і вважають, що він спеціально роздуває дешеву сенсацію, щоб привернути до себе увагу преси та грантодавців. Цегла, на думку істориків, потрапив в рот трупа випадково, під час руйнування склепу.
"На жаль, в останні роки це стало звичайною справою в Італії. Ймовірно, через сильне скорочення фінансування дослідники прагнуть привернути до себе увагу за рахунок сенсаційних відкриттів, які часто мають мало спільного з наукою", - вважає антрополог Симона Міноцці з Пізанського університету.
У свою чергу, антрополог з США Пір Мур-Дженсен заявив що, знахідка далеко не єдина в своєму роді і що, раніше він знаходив подібні скелети в похованнях в Польщі.
Коментарі
2