Четвер, 12 грудня 2019 13:32

Скасували покарання за гомосексуальність

Скасували покарання за гомосексуальність
У 1991 році скасували відповідальність за гомосексуальні зв'язки. Фото: lgbt.org.ua

12 грудня 1991 року Верховна Рада України скасувала кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки.

Україна стала першою з країн колишнього СРСР, яка скасувала кримінальну відповідальність за гомосексуальність.

Перший міністр охорони здоров'я України Юрій Спіженко представив депутатам законопроект про боротьбу зі СНІДом. Заявив, що гомосексуали в Україні не обстежені на ВІЛ, бо чинне законодавство не забезпечило такої можливості. Голова Комісії Верховної Рада з питань здоров'я людини Павло Віцяк заявив, що відповідальність за добровільні гомосексуальні зв'язки потрібно скасувати. Депутати не стали дискутувати. За законопроект проголосувало 276 нардепів.

У другому читанні кримінальну статтю скасували 278 голосами народних депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без конфліктів не обійшлося: в Одесі провели Марш рівності

В Україні кримінальна відповідальність за гомосексуальні стосунки діяла з 1934 року. Добровільний статевий акт двох чоловіків карався позбавленням волі на термін до 5 років.

1 квітня 1961 року набула чинності нова редакція статті за гомосексуалізм у Кримінальному кодексі УРСР. Стаття мала номер 122 і передбачала покарання у вигляді позбавлення волі до 1 року або заслання на термін до 3 років.

До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відомі українські моделі і болгарський письменник Ніколас Дімітров знялися в провокаційній фотосесії.

Зараз ви читаєте новину «Скасували покарання за гомосексуальність». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода