100 років тому на засіданні Малої Ради було сформовано перший український уряд – Генеральний Секретаріат. Очолив його Володимир Винниченко. Це сталося 28 червня 2017 року.

У його складі було 8 генеральних секретарів та писар. Першим документом уряду стала Декларація Генерального Секретаріату. У ній, як і в I Універсалі ЦР (державно-політичний акт, універсал Центральної ради, що проголосив автономію України. Прийнятий 23 червня 1917 року в Києві. – Gazeta.ua), було проголошено автономно-федеративний устрій України у складі РФ.
Документи викликали занепокоєння у Петрограді. Вже через кілька днів до Києва прибула делегація Тимчасового уряду Росії.

Під час переговорів був створений текст нового Універсалу УЦР і Декларація Тимчасового уряду про регламентування крайового управління в Україні. Документи були оголошені 3 липня на засідання УЦР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада ухвалила першу Конституцію незалежної України
Проте кінцевим наслідком переговорів стала "Інструкція генерального секретаріату Тимчасового уряду на Україні". За нею повноваження ГС обмежувалися та поширювалися на кілька губерній.
З компетенції секретаріату вилучалися військові, продовольчі та судові справи, шляхи сполучення, пошта і телеграф.
Володимир Винниченко протестував проти такого рішення. Та, зрештою, інструкція запрацювала. Сам Винниченко пішов у відставку.
Уряд існував до військового перевороту і встановлення в Україні гетьманату Павла Скоропадського у листопаді 1918 р.
Коментарі