Викрадену із французького Лувру картину Леонардо да Вінчі "Джоконда" знайшли 13 грудня 1913 року. Її вкрав і ховав вдома 32-річний італієць Вінченцо Перуджі.
Італійський художник Леонардо да Вінчі написав "Портрет пані Лізи дель Джокондо" у 1503 році. Змалював дружину флорентійця Франческо дель Джокондо – Мадонну Лізу. Подарував його французькому королю і так вона потрапила в Лувр.
Працівник музею Вінченцо Перуджа 21 серпня 1911 року знімає і виймає з рами "Джоконду" та виносить під пальто із музею. Відсутність картини помічають наступного дня. "Крадіжкою століття" називають викрадення картини Леонардо Да Вінчі газетярі усього світу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній король одружився в скромному замку
Картину шукають два роки. Увесь цей час у Луврі висить її репродукція в жалобній рамі. Люди юрбами ходять до музею, лише щоби подивитися на місце, звідки поцупили шедевр Леонардо да Вінчі. Два роки Перуджа зберігає картину під матрацом ліжка в паризькій квартирі, яку винаймав на вулиці Шпиталю Сен-Луї.
Потім знаходить в Італії антиквара Альфредо Джері. Запрошує купити в нього картину за півмільйона франків — майже $4 млн на теперішні гроші. Той йде у поліцію. Викрадача заарештовують.
Знайдену "Мону Лізу" виставили під охороною у Флоренції, Римі й Мілані. А 31 грудня 1913 року в супроводі поліції відправили до Лувру. До неї приставили цілодобову озброєну охорону.
Італієць отримав за "крадіжку століття" всього один рік і п'ятнадцять днів в'язниці зі сплатою судових витрат. Італійські журналісти гаряче розхвалювали Перуджа як патріота Італії. Під час Першої світової війни він воював, але до кінця життя жив і торгував фарбами у Парижі.
Король Великої Британії Едуард VIII зрікся престолу 11 грудня 1936 року. Парламент і церква не схвалили його наміри вступити в шлюб із двічі розлученою американкою Уолліс Уорфілд-Сімпсон. Новим королем став його брат Георг VI.
Коментарі