пʼятниця, 21 грудня 2012 17:09

Російську частину "Лінії Маннергейма" детально обстежать

Російську частину "Лінії Маннергейма" детально обстежать
Фото: dokonline.com

Члени комісії зі збереження історичної, культурної та духовної спадщини Громадської палати Ленінградської області в числі основних завдань на 2013 рік називають обстеження нововиявленого військово-історичного об'єкта "Лінія Маннергейма" з метою організації музейного показу. Про це заявив 19 грудня в ході підсумкового засідання Громадської палати Ленобласті завідувач відділу слов'яно-фінської археології Інституту історії матеріальної культури Російської Академії наук (РАН), голова комісії Громадської палати Ленінградської області зі збереження культурної та духовної спадщини Анатолій Кірпічніков, повідомляє кореспондент ІА REGNUM.

"Ми хочемо зробити карту, доступну будь-якій людині , на якій були б відзначені всі наявні на даний момент в Ленінградській області пам'ятники історії і архітектури ", - зазначив він.

Як визнають фахівці, на карту поки нанесено трохи більше 100 об'єктів Ленбласті, ще близько 40 - в роботі. Проблема полягає в тому, що повний список пам'ятників, що нараховує близько чотирьох тисяч назв, який є в комітеті з культури Ленінградської області, був складений ще в 60-х роках минулого століття.

Інтерес до військово-історичного об'єкту "Лінія Маннергейма" вчений пояснив необхідністю об'єктивного підходу до історії Вітчизни - до фактів, пов'язаних з Зимової війною. За його словами, є розумний шлях: надати пов'язаним з цим періодом історії статус пам'ятника - частина фінського укріпрайону перетворена в екскурсійну зону, щось подібне, після ретельного обстеження, в рамках відповідного проекту, можна було б ініціювати і на території Ленінградської області.

Нагадаємо, лінія Маннергейма (її ще називали "сталінка") - найпотужніша система оборони, що існувала на кордоні Фінляндії та Радянського Союзу. Лінію звели в 30-і роки, передбачаючи напад Червоної Армії, а ще глибше, в землях Фінляндії, лежала більш потужна лінія Салпа. Вважалося, що прорвати лінію Маннергейма неможливо, але під час Зимової війни 1940 року це було зроблено ціною величезних людських втрат. Карельський перешийок від Санкт-Петербурга до Виборга і Сортавалу став частиною Росії, а занедбані доти, дзоти та інші укріплення збереглися в лісах на відстані близько 30-40 кілометрів на північ від Санкт-Петербурга. Всі вони досі важкодоступні.

Зараз ви читаєте новину «Російську частину "Лінії Маннергейма" детально обстежать». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути