Показали паспорт часів Української Народної Республіки. Документ ввела в обіг Українська Центральна Рада 2 березня 1918-го законом "Про громадянство Української Народної Республіки".
Документ мав 24 нумеровані сторінки. Містив написи на 3-х мовах - українській, німецькій і французькій. Паспорти визнавалися європейськими країнами та США. Надавали право на консульське обслуговування з боку УНР, повідомляє История Скреп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Організували онлайн-виставку документів Петлюри
Право виїзду за кордон отримували лише громадяни, які отримали відповідний дозвіл. Володіти паспортом міг лише громадянин УНР.
Тризуб офіційно став гербом Української Народної Республіки 25 лютого 1918-го.
Геральдисти пропонували розмістити на гербі козака з мушкетом, або Архистратига Михаїла. Він був зображений на гербі Київщини. Розглядали можливість розмістити на гербі літери "У" чи "УNР". Голова Центральної ради Михайло Грушевський хотів зобразити золотий плуг, а навколо нього державні знаки старої України — тризуб Володимира, святого Юрія з галицько-волинським левом на щиті, козака Війська Запорозького, київський самостріл і львівського лева. Вінчати гербовий щит мусив голуб із гілкою оливи як вісник національного замирення і спокою.
Коментарі