Ексклюзиви
Вівторок, 12 лютого 2019 16:51

Показали українське село, яке було столицею у ХІХ столітті

Показали українське село, яке було столицею у ХІХ столітті
У Отрокові на Хмельниччині збереглись залишки замку Ігнація Мархоцького Фото: ILoveUkraine

Замок в Отрокові на Хмельниччині був столицею Миньковецької держави. Її на початку початку XIX століття заснував поміщик Ігнацій Мархоцький.

Він проголосив незалежність своїх земель та звільнив селян від панщини. Подільський граф Ігнацій Мархоцький захоплювався реформаторськими ідеями польських патріотів, поглядами французьких енциклопедистів та античною міфологією. Успадкований ним маєток називали найгарнішим закутком "подільської Швейцарії".

До нашого часу дійшли залишки тогочасної забудови – це Тріумфальна арка, залишки замків Мархоцького, оборонні вежі однієї з твердинь, храми та старовинний парк з гротами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали 8 маловідомих замків України

На Хмельниччині, археологи знайшли гаманець, якому близько 500 років. Знахідку виявили на території старого міста у Кам'янці-Подільському.

Десять зліплених до купи монет датуються 1447-1589 роками. Їх знайшли на глибині 1,8 м від сучасного рівня міста, що відповідає золотоординсько-литовському часі.

Зараз ви читаєте новину «Показали українське село, яке було столицею у ХІХ столітті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2606
Голосування Який український клуб досягне більших успіхів у Лізі Європи 2018/19?
  • 1) "Шахтар"
  • 2) "Динамо"
  • 3) обидві команди "вилетять" одночасно
Переглянути
Погода