Ексклюзиви
Понеділок, 25 січня 2021 01:13

Показали скарби зі сховищ найстарішого музею країни

Показали скарби зі сховищ найстарішого музею країни
У музеї зберігається багато давніх золотих предметів Фото: Гродно+

У Білорусі показали золоті скарби, що зберігаються в історико-археологічному музеї міста Гродно. Лише одна зала нараховує понад 2 тис. експонатів.

Скарби знаходили протягом XX ст, а останній виявили 14 квітня 2018 року в місцевому будинку, над яким працювали реставратори. Тоді робітники відкрили велику стару коробку для тютюну і нарахували в ній 68 золотих предметів, серед яких: персні, підвіски, кулони, золоті зливки, вироби для стоматології. Тоді скарб оцінили у щонайменше $20 тис, передає New Grodno.

Припускали, що це міг бути своєрідний "общак", а предмети зносили євреї міста, які проживали в гето. За іншою версією, усе належало заможному стоматологу.

Також 1989 року в країні знайшли скарби нащадків драматурга Юліана Немцевича. Вони сховали їх самотужки 1939 року під час приєднання Західної Білорусі до Радянського Союзу. У предметах можна побачити золоті таці, посуд, монети, нагороди, срібні ложки, але найціннішими є кубки, один із яких, виготовлений на початку XIX ст, містить ім'я драматурга.

10% усього скарбу музею займають давні монети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На полі в Угорщині знайшли 7 тис. золотих і срібних монет

У Луцьку реконструювали шоломи волинського князя литовського походження Любарта Гедиміновича і князя Литовського, Руського й Жемайтійського Вітовта Великого.

Елемент середньовічного обладунку Любарта - бацинет з клепвізером і кольчужним авентайлом XIV ст. Вітовт носив хундсгугель - "собачу морду", з кольчужним авентайлом XV ст.

Зараз ви читаєте новину «Показали скарби зі сховищ найстарішого музею країни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі