Ексклюзиви
Четвер, 02 листопада 2017 23:13

Подорожувала разом із експедицією і проводила ритуали - знайшли поховання єгиптянки

Подорожувала разом із експедицією і проводила ритуали - знайшли поховання єгиптянки
Знайшли поховання вагітної жінки. Фото: Central Timna Valley Project

Археологи знайшли скелет вагітної жінки c останками плода

Була похована біля храму богині Хатхор в Ізраїлі, в долині Тимна, повідомляє видання The Jerusalem Post.

Аналіз останків показав, що жінка померла приблизно в 20 років, 3200 років тому. Була на першому триместрі вагітності. Причину смерті встановити неможливо.

"Ми дуже рідко знаходимо в Тимний долині людські останки, а жіночий скелет ми знайшли взагалі вперше", - кажуть дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гімалаях археологи виявили кам'яне військо

На момент смерті жінки в долині жили єгиптяни. Історики впевнені, що вона була єгиптянкою. Можливо, вона була храмової співачкою - в могилі археологи знайшли намистини, схожі з тими, що виявили в храмі Хатхор.

Жінка могла була членом експедиції, відправленої в долину за міддю. І завданням померлої було проводити ритуали в храмі. Вважали, що Хатхор благоволить рудокопам. Невідомо, чи була жінка вагітна, коли прийшла в долину або ж завагітніла вже тут.

Археологи знайшли папірус, у якому розповідається, як будували піраміду Хеопса в Гізі. У ньому описано техніку, яка дала змогу транспортувати 170 тис. т вапняку.

Зараз ви читаєте новину «Подорожувала разом із експедицією і проводила ритуали - знайшли поховання єгиптянки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі